На Сумщині міліціонери не виконують рішення судів про застосування адмінарешту

У Сумські області у ході перевірки діяльності Охтирського МВ УМВС встановлено, що з 120 винесених у поточному році судом постанов про застосування адміністративного арешту на правопорушників, співробітниками вказаної установи виконано лише 23, а 97 – до теперішнього часу залишаються невиконаними без поважних для цього причин, чим створюються умови для продовження правопорушниками протиправної поведінки.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Сумської області.

При цьому, починаючи з 2008 року всього залишились невиконаними близько 350 постанов суду даної категорії.

Водночас, згідно вимогКУпАП постанова міськрайонного суду (судді) про застосування адміністративного арешту виконується негайно після її винесення. Виконують її органи внутрішніх справ.

«Наведені обставини дають підстави вважати, що службові особи Охтирського МВ УМВС України в Сумській області умисно, всупереч інтересам служби, не виконали 97 постанов Охтирського міськрайонного суду в справах про адміністративні правопорушення щодо накладення на правопорушників адміністративних стягнень у вигляді адміністративних арештів, що вказує на наявність в їх діях ознак злочину», - говориться в повідомленні.

Враховуючи вищевикладене, прокуратурою області внесено відповідні відомості до ЄРДР та розпочато кримінальне провадження за ст.382 ч.2 КК України (невиконання службовою особою судового рішення). Санкція даної статті передбачає покарання штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування по даному кримінальному провадженню проводиться слідчим відділом прокуратури області.

Ні корупції!