Москаль: Місію ОБСЄ на Луганщині провалено (ФОТО)

В неділю зранку почалася широкомасштабна операція із врятування Трьохізбенки від гуманітарної катастрофи.

Як повідомляє прес-служба Луганської ОДА, село в Новоайдарському районі, де в мирний час проживає близько двох тисяч людей (зараз частина виїхала, рятуючись від війни), вже більше трьох тижнів залишається без газу й більше місяця — без електроенергії.

«Відновити пошкоджені лінії газо- та електрозабезпечення не дозволяли бойовики так званого всевеликого войска донского під керівництвом отамана Козіцина, — повідомляє голова Луганської ОДА Геннадій Москаль. — Тому ми спробували залучити як посередників ОБСЄ. У п’ятницю, під час зустрічі з головою спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугулем Апаканом я вкотре в дуже жорсткій формі попросив місію виконати хоч одну конкретну справу — допомогти врятувати Трьохізбенку, домовившись із Козіциним про припинення вогню й допуск ремонтників. Представники кілька разів зустрічалися з Козіциним, і в суботу під вечір він гарантував припинення вогню»

«В неділю вранці я особисто поїхав у Трьохізбенку, взявши з собою вантажівку гуманітарної допомоги, паралельно туди виїхала й ОБСЄ. Ремонтні бригади мали працювати в двох напрямках. Газовики з нашого боку та Алчевська (який контролюється бойовиками) мали зустрітися поблизу Кримського й разом відновити пошкоджений газопровід, що йде до Трьохізбенки. А електрики в цей час взялися відновлювати обірвані лінії електропередач у самій Трьохізбенці та на території, підконтрольній Козіцину, з боку Слов’яносербська.

З прикрістю мушу констатувати, що домовленості були зірвані терористами. Групу газовиків з Алчевська та представників ОБСЄ з Луганська вони просто не пропустили до Кримського, а нашу бригаду, яка вийшла на нейтральну територію у форменому спецодязі й з білим прапором, обстріляли з автоматичних гранатометів. Ніхто, на щастя, не поранений, військові евакуювали людей, які так і не почали ремонт.

У самій Трьохізбенці ситуація трохи інша — півдня було тихо, і ремонтники зі Слов’яносербська встигли усунути близько 80 відсотків пошкоджень на підконтрольній Козіцину території. А після обіду бойовики відкрили вогонь, тому роботу довелося припинити. Ні газ, ні світло в Трьохізбенку так і не подали. Почалися морози (в неділю зранку було мінус 10 градусів), і люди, щоб зігрітися, вирубують лісові насадження й сади — груші, персики, абрикоси. ОБСЄ так і не змогло виступити посередником між Україною й терористами, гарантувавши припинення вогню, щоб врятувати мирних мешканців від замерзання. Будемо намагатися зробити щось самі», - розповів Геннадій Москаль

Копия москаль

Ні корупції!