З Криму до Росії незаконно передали для усиновлення 12 дітей

фото з сайту Генеральної прокуратури

фото з сайту Генеральної прокуратури

Службові особи незаконних органів, утворених на тимчасово окупованій території Криму, без додержання вимог законодавства, передали для усиновлення громадянам Росії 12 вихованців інтернатних закладів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Ці громадяни прибули в межах програми «Потяг надії - Крим» з Москви, Бєлгороду, Республіки Адигея, Краснодарського краю, Воронезької області Російської Федерації.

За вказаними фактами органами прокуратури України розпочато кримінальні провадження за ч. 2 ст. 169 КК України (незаконні дії щодо усиновлення (удочеріння).

Генпрокуратура також повідомляє, що на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя проживає 5 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 1,2 тисячі перебувають на обліку з усиновлення.

«Відповідно до чинного законодавства усиновлення іноземними громадянами українських дітей здійснюється виключно за згодою Міністерства соціальної політики України особами, яких відомством взято на відповідний облік усиновлювачів. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що держави, які визнають чи дозволяють існування системи усиновлення забезпечують, щоб усиновлення здійснювалося виключно з дозволу компетентного органу», - говориться в повідомлені.

Ні корупції!