Підозрюваний у катастрофі Іл-76 генерал не вважає себе винним у загибелi людей

назаровГенерал-майор Віктор Назаров, підозрюваний у спричиненні катастрофи військово-транспортного літака Іл-76 над аеропортом Луганська влітку цього року, уже третій день перебуває в лікарні. Назаров не вважає себе відповідальним за загибель 49 людей.

Військовий провину заперечує і твердить, що фатальний рейс із ним не узгоджували, а хто саме керував польотом – він не знає, – повідомляє ТСН.

«Десантування відбувалося посадочним способом. Я, як начальник штабу АТО, до цього взагалі не мав жодного відношення. Ті, які є льотчиками за фахом, вони здійснювали перевезення. Вирішували, де, коли і яким чином здійснювати посадку», – твердить Назаров.

За словами Назарова, до того, як стався теракт, було проведено близько 19 успішних рейсів. Усі вони були засекречені навіть від нього.

«Я дійсно не знав, як відбувалися польоти, чи були затримки, чи вони міняли курси – я не володів і не намагався. Тому що такі правила були встановлені», – каже генерал.

Він пояснив, що ці рейси готували в Києві. А інформацію про них, найпевніше, передав ворогові хтось із диспетчерів.

«Про цей літак дуже багато людей знали. Незрозуміле втручання в процес управління – він був такий першим. До цього часу всі питання вирішувалися в рамках штабу АТО і тих служб, яких це безпосередньо стосувалося. Ця інформація до нас не доводилася. Ми знали, що хтось вчиняє дії. Ця інформація до Міноборони», – сказав військовий.

Водночас у ГПУ переконані, що відповісти за загибель літака і 49 людей має саме Назаров. Його звинувачують у службовій недбалості.

Мовляв, генерал дав дозвіл на виліт, хоча не були дотримані всі інструкції, що регламентують порядок таких польотів. Максимальний вирок, який загрожує Назарову, складає вісім років в’язниці.

Досвідчені десантники кажуть, що уникнути луганської трагедії можна було б, якби процесом керував офіцер, котрий розуміється на роботі аеромобільних військ. Мали бути підготовлені кілька маршрутів, хибний – у той чи інший спосіб оприлюднений, натомість літак летів би секретним і сідав там і тоді, де його ніхто з ворогів не очікував.

У Назарова ж, кажуть, такого досвіду не могло бути, бо його спеціалізація – сухопутні війська.

«У мене одночасно в полі зорі десятки операцій. Яповинен пам’ятати і своєчасно реагувати. І коли мені закидають службову недбалість, то це не моє слово. Я такого слова не знаю», – твердить сам Назаров.

Наразі слідство наполягає на триманні його під вартою. Уже 25 листопада запобіжний захід обиратимуть у Печерському райсуді столиці. Як уже повідомлялося, генерал Назаров образився на звинувачення його у катастрофі ІЛ-76 під Луганськом.

Як повідомляв «Нiкорупцii!»,військова прокуратура підозрює генерала Генштабу Віктора Назарова у службовому недбальстві, що призвело до загибелі 49 військових у літаку над Луганськом.