Облрада вирішила не дерибанити бурштин

Фото Романа Захарчука

Фото Романа Захарчука

Із порядку денного сесії Волинської облради зняли питання, якими пропонувалося віддати бурштинові родовища приватним фірмам, створеним тільки 5 місяців тому.

Про це повідомляє IA ZIK.

У цих проектах пропонувалося погодити отримання цими підприємствами спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення та дослідно-промислових розробок.

Як писала «Четверта влада», у Самообороні Волині наголосили, що депутат облради Богдан Колісник, який останні півроку взагалі не з’являвся на жодній сесії, раптом запропонував до порядку денного аж шість проектів рішень. Усі вони стосуються видобутку бурштину на територіях волинських лісів приватними підприємствами.

Позафракційний депутат Віктор Прокопчук запропонував зняти питання з розгляду «бурштинові питання». На його думку, вони підготовлені кулуарно. А тут, стверджує Прокопчук, треба провести повноцінне громадське обговорення.

Його підтримав голова ОДА Володимир Гунчик. Він нагадав, що на Волині розробляють програму «Волиньбурштин». Але ще потрібні низка регуляторних актів.

«Я прошу підтримати пропозицію колеги. Я не хочу, щоб ми у такий день – День свободи і гідності – займалися дерибаном», – заявив губернатор.

Його підтримав депутат Святослав Кравчук. «Через рік закінчуються наші повноваження, і як ми будемо дивитися в очі людям, які там живуть. Давайте підійдемо до цих питань зважено і не буде бардаку, який є на Рівненщині», – каже Кравчук.

Також підтримав пропозицію Прокопчука і голова облради Валентин Вітер.

Зрештою, 43 обранці громади зняли із порядку денного сесії «бурштинові питання». Для прийняття рішення потрібно щонайменше 41 голос.