Чи побудують АЗС на річці Сквирка? Деякі місцеві депутати не проти

Фото: drive2.ru

Фото: drive2.ru

Протягом останніх років почастішали випадки незаконних будівництв автозаправочних станцій у місцях, де існують певні обмеження на такі споруди.

 Так, наприклад, у Миколаєві місцева громада повстала проти незаконного будівництва автозаправочної станції. Аналогічна ситуація склалась на Львівщині та в Борисполі.

 Зазначені автозаправки будувались у безпосередній близькості до людського житла, чим були занепокоєні місцеві мешканці, адже за природоохоронним законодавством при будівництві такого екологічно небезпечного об'єкту обов'язково повинна витримуватися санітарно-захисна зона не менше 500 метрів.

Крім цього, при неправильному зведенні чи експлуатації автозаправки існує вірогідність її вибуху, що може призвести до катастрофічних руйнацій та людських жертв. Хочу нагадати,що нещодавній вибух АЗС в Переяслав-Хмельницькому  забрав життя шести чоловік.

У Сквирі розгорнулись аналогічні баталії навколо ймовірного будівництва автозаправочної станції фірмою WOG (ТОВ ВЕСТ ОЙЛ ГРУП). Можливо,  це питання і не набуло б такої гостроти, якби паливний монополіст не намагався побудувати цю заправку з численними  порушеннями в обхід громадської думки.

Справа в тому, що вищезазначена фірма викупила дві земельні ділянки, розташовані в житловій зоні міста та ще й на березі річки Сквирка.

Громадськість міста усвідомлює, що при розміщенні на цьому місці АЗС підвищується ризик забруднення поверхневих вод міста Сквира, та зростає небезпека  руйнування житлових забудов в санітарній зоні у випадку вибуху.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Річка Сквирка в місці «ймовірного» будівництва АЗС

.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Для того,  щоб витримати санітарні норми та водоохоронну зону, забудовник пообіцяв засипати частину річки Сквирка. Саме цей відрізок ми бачимо на  знімку.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

А ось так виглядає сама ділянка. Як бачимо в безпосередній близькості розташовані десятки житлових будинків

Питання про зміну цільового призначення земельної ділянки було винесено на розгляд 54-ї сесії Сквирської міської ради. Представник компанії WOG намагався представити всі переваги будівництва такого об’єкта в місті Сквира, серед яких - залучення інвестицій, створення нових робочих місць та збільшення податкових надходжень.

Проте цей представник не зміг зрозуміло та аргументовано пояснити, чому вищезазначена компанія не дотрималась ВИСНОВКУ Державного земельного агентства, яким встановлено 14 пунктів,  обов’язкових до виконання при будівництві АЗС.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Зокрема, не було представлено наступні документи:

  • Погодження санітарно-епідеміологічної служби
  • Погодження управління водного господарства (так як земельна ділянка знаходиться в прибережній водоохоронній зоні)
  • Позитивний висновок державної землевпорядної експертизи
  • Позитивний результат проведення громадських слухань
  • Та інші.

Не зважаючи на вищезазначене,  та ігноруючи думку громадян,  близько 15 депутатів Сквирської міської ради підтримали дозвіл на зміну цільового призначення земельної ділянки з метою будівництва АЗС. Проте рішення не пройшло.

Однак, за  нашою інформацією, монополіст не полишив надії дотиснути депутатський корпус та отримати довгоочікуваний дозвіл на будівництво. Далі буде?

Григорій Іванченко, для "Ні корупції!"