Переселенцям нагадують, що вони мають зареєструватися та отримати довідку

переселенцыСтаном на 17 листопада спеціалісти центрів зайнятості Львівщини провадили роботу з 4741 громадянином працездатного віку, що приїхали до області з АР Крим, м. Севастополя та південно-східних областей України.

Про це повідомляє прес-служба Львівського центру зайнятості.

Як розповіли 3768 приїжджих, вони не потребують допомоги у пошуку роботи (594 – ті, що не припинили трудової діяльності, приватні підприємці), 184 працевлаштувалися самостійно, 1335 не готові працювати у зв’язку з необхідністю доглядати за дітьми, хворими й т. д., а 225 − через відсутність документів.

Упродовж березня-листопада поточного року на обліку в обласній службі зайнятості перебували 999 вимушених переселенців. Із них 158 уже працюють, одна особа започаткувала підприємницьку діяльність, 17 − взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 21 − отримали скерування на професійне навчання.

У жовтні поточного року набрали чинності постанови Кабінету Міністрів України № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» і № 509 «Про облік громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції».

У першому документі прописаний механізм надання щомісячної адресної допомоги терміном до шести місяців вимушеним переселенцям, котрі зареєструвалися у місцевих органах соціального захисту населення. А другою постановою затверджений Порядок оформлення та видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для її отримання вимушений переселенець, що досяг повноліття, повинен звернутися особисто чи через законного представника до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрації або виконавчих органів міських, районних у містах рад із заявою про реєстрацію.