У 4 регіонах активісти перевірять, куди йдуть гроші медицини

Фото: vu.ua

Фото: vu.ua

На Волині активісти моніторитимуть фінансову прозорість підрозділів влади, які відповідають за галузь охорони здоров’я.

Про це повідомила журналіст Ольга Бузулук, пише ZIK

У чотирьох областях України стартує проект «Підвищення фінансової прозорості та бюджетної підзвітності місцевих управлінь охорони здоров’я».

У рамках проекту протягом шести місяців проводитимуть антикорупційний моніторинг державних закупівель у сфері охорони здоров’я в чотирьох областях: Волинській, Запорізькій, Херсонській, Чернігівській.

Мета – запровадити комплексну систему громадського контролю за повнотою бюджетних видатків з цільових програм та здійсненням закупівель розпорядниками бюджетних коштів, які відповідальні за централізовану закупівлю ліків, медичного обладнання, товарів та послуг для закладів охорони здоров’я та уразливих верств населення.

«Це дозволить підвищити ефективність та прозорість використання бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я в області», – стверджує Бузулук.

Для досягнення мети планується також створити групу з зацікавлених громадських аудиторів, уразливих груп населення, профільних волинських громадських організацій, місцевих депутатів та журналістів, що зацікавлені даною тематикою на Волині.

Крім того, буде підготовлено громадські бюджети за 2014 та 2015 роки, сфокусованих на сфері охорони здоров’я, відповідно до методології, розробленої експертами Центру політичних студій та аналітики (м. Київ).

Якщо виявлятимуть факти, що можуть свідчити про порушення законодавства, такі дані поширюватимуться серед волинських ЗМІ та передаватимуться відповідальним чиновникам і правоохоронним органам області.