Війна на Донбасі «вимила» з України більше десяти мільярдів доларів інвестицій

Фото payhome.com.ua

Фото payhome.com.ua

За дев'ять місяців відтік капіталу зарубіжних інвесторів склав $ 10,3 млрд, тоді як прийшло за цей період трохи більше $ 1,9 млрд.

Це означає, що з початку року портфель ПІІ схуд на $ 8,4 млрд, - повідомляє "Капітал".

Спираючись на дані Держстату, підсумки ІІІ кварталу поточного року можна сміливо назвати одними з найбільш гнітючих для країни в плані інвестиційних втрат. Такого відтоку ПІІ не було навіть вісім років тому, коли Україна, як і весь світ, переживала фінансову кризу, що ознаменувався для нашої країни рецесією і девальвацією гривні.

Знецінення національної валюти в цей раз справила на ПІІ більш відчутний тиск. Як сказано в звіті Держстату, $ 9,4 млрд з $ 10,3 млрд скорочення акціонерного капіталу відбулося саме через курсову різницю.

При цьому чистий відтік інвестицій без урахування девальваційних втрат склав $ 967 млн.

Поряд зі стрімким виведенням коштів з України обсяг нових надходжень залишається низьким. Як зазначив керівник групи корпоративних фінансів і M & A компанії EY в Україні Владислав Остапенко, інвестори очікують стабілізації політичної ситуації в Україні, перш ніж вкладати в нашу країну засоби.

 Надія на відновлення довіри інвесторів була після президентських виборів. Однак військовий конфлікт в Донецькій і Луганській областях нівелював таку можливість. В уряді схильні звинувачувати в цьому третю силу. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк в одному з виступів заявив, що нестабільність в Донбасі на руку російській стороні, зацікавленої в догляді інвесторів з України взагалі і з Донбасу зокрема.

Військові дії і ризик повномасштабної війни відлякують від ведення бізнесу в Україні як існуючих, так і потенційних інвесторів.