В Одесі активісти вимагають відкрити провадження за фактом захоплення землі

Фото "Думской"

Фото "Думской"

Активісти «Генерального протесту» і «Демократичного Альянсу» подали повідомлення про злочин - захопленні землі і самовільне будівництво, яке, на їх думку, було скоєно на Ланжероні, в районі дельфінарію та готелю «Немо».

Про це повідомляє «Думская».

У повідомленні, поданому ними на ім'я прокурора області, вказується, що на ділянці, розташованій ближче ста метрів від урізу води, невстановлені особи облаштовували відкриту автомобільну стоянку, яка, за чинним нормам, є об'єктом будівництва.

Роботи ці проводилися без затвердженої в установленому порядку проектної документації, без подачі декларації в ДАБК, в пляжній зоні, на земельній ділянці, що не передавався під будівництво.

Заявники вбачають в цих діях кримінальне правопорушення, передбачене статтею 197-1 Кримінального кодексу - самовільне будівництво споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці в зоні санітарної охорони моря.

На думку члена бюро Одеської обласної організації партії «Демократичний Альянс» Сергія Сарафанюка, було вчинено спробу незаконного вилучення частини парку загального користування в інтересах приватної комерційної структури.

Сарафанюк переконаний, що такий проект ніколи не буде схвалений на громадських слуханнях, тому думка громадськості та вимоги законодавства будуть ігноруватися.

Як розповів журналістам активіст руху «Генеральний протест» Юрій Нікітін, міліція традиційно закриває очі на свавілля, яке творять забудовники в пляжній зоні. Наприклад, протягом декількох років під носом міліціонерів з відділення міліції на пляжі «Ланжерон» прямо на піску пляжу зводився готельний комплекс «Веранда», він же «Skopeli». 14 червня 2014 обурені одесити виламали двері незаконного будівництва, затримали «орендаря» і передали його працівникам міліції разом із заявою про злочин, який в результаті було «спущено на гальмах».

Заявники вбачають ознаки злочинів в діях працівників міліції, які, по-перше, не вжили заходів для запобігання незаконного будівництва, по-друге - дали можливість будівельникам втекти з місця злочину.
Саме тому заява була подана в прокуратуру: цивільні активісти припускають, що має місце як мінімум недбалість, а можливо і попередня змова загарбників із співробітниками міліції.