Снєгирьов: Вугілля на Донбасі чотири місяці штучно не добувається

Дмитро Снєгирьов

Дмитро Снєгирьов

Робота ДП «Дзержинськвугілля» і «Лисичанськвугілля», які розташовані на контрольованій українській території, штучно блокується, і працівникам уже більш як чотири місяці не виплачують зарплату.

Про це сьогодні, 17 листопада, під час круглого столу у Львові заявив громадський діяч з Луганська, співголова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов, пише ZIK

Він зазначив, що весь час існування Української незалежної держави Донбас був дотаційною ямою, куди стікалися мільярди на підтримку вугільної промисловості.

«Зараз вугільна галузь фактично залишилася під контролем «ЛНР-ДНР». Відповідно, той потік грошей треба кудись дівати. І вони вирішують переадресувати їх за новою схемою – ми закуповуємо вугілля в Південній Африці, причому на трьох копальнях, які належать сім’ї Януковича», – заявив Снєгирьов.

У це же час, за його словами на ДП «Дзержинськвугілля» і «Лисичанськвугілля», що розташовані на контрольованій українській території, штучно блокується видобуток, і шахтарі вже 4,5 місяці не отримують зарплатні.

«Фактично українські шахтарі на «Дзержинськвугілля», а це 5 тис. робітників, на грані голодного бунту. Це є прямий акт саботажу, який має розслідувати служба безпеки. Те саме відбувається на «Лисичанськвугілля», – сказав він.

При цьому, як зазначив Снєгирьов, річний видобуток на цих ДП такий же, скільки закупляється зараз у ПАР.

«Але вугілля чотири місяці штучно не добувається, блокується робота шахт, штучно руйнується український виробник», – додав він.

Як повідомлялося, правоохоронні органи розслідують кримінальне провадження, пов’язане з порушеннями під час закупівлі вугілля з ПАР.

Міністр енергетики Юрій Продан заявив, що перевірки стосовно поставок вугілля з ПАР відлякали потенційних постачальників та заганяють Україну в залежність від Росії. За його словами, якщо Україна не зможе переконати постачальників африканського вугілля відновити постачання, то у неї не залишиться іншого виходу, як купувати його в бойовиків чи у Росії.