Amnesty International вирішила тиснути на «ЛНР», щоб там зупинили вбивства

2014-10-31_12-31-40_skrinshot_ekrana-e1415956267129-728x342Проведення “народного суду” ЛНР, разом з фактами жорстокого поводження щодо полонених і вбивств у формі страт, є кричущим порушенням міжнародного гуманітарного права, заявила Amnesty International.

Сьогодні організація випустила документ, спрямований на мобілізацію своїх прихильників у всьому світі з метою створення тиску на самопроголошену республіку.

“Відповідно до міжнародного права, покарання будь-якої особи можливо тільки за рішенням законно заснованого суду, який відповідає всім стандартам справедливого судового розгляду”, — сказав Богдан Овчарук, речник Amnesty International в Україні.

“Проведення “народних судів” сепаратистами є нічим іншим, як цинічною спробою виправдати вбивства людей. Винесення і виконання вироків представниками самопроголошених сепаратистських республік можуть становити воєнні злочини.”

У Акції термінової допомоги Amnesty International закликає батальйон “Привид” та інші озброєні групи, які де-факто контролюють частину Луганської та Донецької областей, утриматися від будь-яких подальших розглядів справ проти осіб, обвинувачених в скоєнні злочинів, і зокрема, не здійснювати жодних вбивств полонених, скоєних у формі страт.

Звернення, які писатимуть прихильники позиції організації, також містять вимогу до сепаратистів гарантувати, що до всіх полонених ставитимуться гуманно і не піддаватимуть їх жорстокому поводженню, тортурам або іншим видам насильства.

В Amnesty International нагадали, що збройна група сепаратистів, яка протистоїть силам уряду на сході України, опублікувала 30 жовтня відео на ресурсі YouTube відео з назвою «Перший народний суд Новоросії». На відео зображено публічні збори в Алчевську, що на захід від Луганська, очолювані сепаратистським командувачем. Під час зборів відбулося голосування шляхом підняттям рук за страту особи, звинуваченої у зґвалтуванні, і за примусове відправлення на лінію фронту іншої особи для боротьби з про-Київськими силами.