Таран: Новий закон про держзакупівлі не знищив корупцію

Фото: Радіо Свобода

Фото: Радіо Свобода

Антимонопольному комітету потрібно дати більше важелів управління.

Про це під час прес-конференції заявив провідний експерт Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, – повідомляє lenta-ua.net з посиланням на ГолосUA.

«Незважаючи на прийняття нового закону про державні закупівлі, сама система держзакупівель не змінилася, і корупційна складова не перестала бути присутньою», – сказав він.

На думку Тарана, щоб вирішити проблему корупції, потрібно суттєво зменшити кількість документів для оформлення тендерних заявок.

«Підприємствам потрібно дати можливість подавати цей перелік документів через спеціалізовані адміністративні центри. При цьому антимонопольному комітету потрібно дати більше важелів управління в частині оцінки проведення тендерів та протидії проявам корупції», – зазначив експерт.

Також він вважає корисним створення єдиного джерела всієї інформації про держзакупівлі, включаючи оголошення про майбутні тендери, а також результати розслідувань по закупкам, які вже були проведені.

Нагадаємо, 10 квітня парламент прийняв закон про державні закупівлі, який передбачає поступовий перехід з паперової на електронну систему ведення торгів з держзакупівель.