Волонтери: В Іловайському котлі загинуло близько 400 солдатів

ilovaisk1Зведені дані по батальйонах оприлюднила волонтерська група, яка протягом 3 вересня – 10 жовтня 2014 року вивозила останки загиблих українських солдатів з території, що перебуває під контролем ДНР, і проводила підрахунок утрат сил АТО.

Про це написав заступник директора з наукової роботи Національного військово-історичного музею України Ярослав Тинченко у своїй статті у журналі «Український тиждень».

За даними волонтерів, в «іловайському котлі» загинули близько 400 українських бійців.

Група вивезла останки близько 150 вояків, з них більше сотні були знайдені на території так званого Іловайського котла.

«Усі наявні дані свідчили про те, що у результаті бойових дій у так званому секторі Б протягом 24-31 серпня 2014 року загинуло близько 400 українських військовослужбовців і правоохоронців. Ці висновки підтвердив документ, що випадково потрапив до рук одному з членів групи, – відомість обліку воїнів, які брали участь у бойових діях сектору Б за вищезазначений період», – пише Тинченко.

Відомість була складена 14 вересня. На той момент кількість загиблих становила 211 осіб, ще понад 400 вважалися зниклими безвісти. Але за майже 2 місяці певна кількість зниклих безвісти повернулася до своїх частин. Наприклад, з 92-ї окремої механізованої бригади на сьогодні 11 зниклих безвісти і 2 в полоні, решта живі», – зазначив історик.

«Сьогодні залишається невідомою доля близько 200 осіб, які брали участь в операції під Іловайськом. 70-80% з них – це загиблі, тіла яких в основному вже вивезені і знаходяться в Дніпропетровську та Запоріжжі», – написав він.

Як повідомляв «Ні корупції», Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування обставин трагедії під Іловайськом вважає, що в цих подіях винен екс-міністр оборони Валерій Гелетей і начальник генштабу Віктор Муженко. До речі, Гелетей заявляв, що в Іловайському котлі загинуло більше 100 солдатів.