Оголошено у розшук двох екс-керівників «Надра України»

У понеділок, 10 листопада, Генеральна прокуратура України повідомила про підозру двом колишнім головам ПАТ «НАК «Надра України» і оголосила цих посадовців у розшук,повідомила прес-служба ГПУ.

Їх підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Встановлено, що вони, всупереч діючому законодавству України, незаконно підписали у 2012-2013 роках з керівництвом одного з ТОВ договори купівлі-продажу часток спільного майна державного підприємства ПАТ «НАК «Надра України». Це призвело до виходу ПАТ «НАК «Надра України» зі складу учасників спільної діяльності за договорами щодо видобутку вуглеводнів (природного газу) на Сахалінському родовищі Харківської області.

Таким чином, внаслідок злочинних дій голів правління ПАТ «НАК «Надра України» держава втратила контроль за видобуванням газу на Сахалінському родовищі, що в Харківській області, і можливість одержання прибутків.

За період 2012-2013 років на Сахалінському родовищі без участі ПАТ «НАК «Надра України» учасниками спільної діяльності видобуто газу у кількості 363 млн куб м загальною вартістю понад 1 млрд 270 млн грн.

Зараз вказані особи оголошені у розшук. Ухвалами Печерського районного суду м. Києва від 11 листопада цього року надано дозвіл на їх затримання з метою приводу у судове засідання для розгляду клопотань слідчого щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.