Донецький бізнесмен: Стало ще гірше, ніж було за часів тотальної української корупції

На контрольованих бойовиками «ДНР» територіях Донбасу бізнес занепадає, а терористи готові брати податки з підприємців навіть ковбасою і алкоголем.

Про це розповів донецький бізнесмен Вадим, який володіє кількома магазинами в Донецьку і області, здає в оренду торгові площі, – повідомляє «Оглядач» з посиланням на «Новая газета».

Його офіс знаходиться в двоповерховій будівлі в Київському районі міста, приблизно в 4 км від аеропорту, де йдуть бої.

Підприємець, зокрема, розповів виданню, що виручка його магазинів упала в десять разів порівняно з тим, що було до війни. Абсолютно збитковим став орендний бізнес – орендарі (банки, роздрібні магазини, аптеки) просто закрилися. А деякі приміщення зайняли представники «ДНР».

«Вони вигнали з мого приміщення один український банк, який був орендарем, і самі сіли туди, – зазначає Вадим. -.? Тепер я плачу за світло і тепло, які вони споживають. А як відмовитися. Я вже виходив на районні електромережі, дізнавався, чи можна відключити споживання. Вони сказали: мовляв, ну ризикни – і свою дупу підставиш, і нашу».

При цьому постачальником тепла та електрики на більшій частині території, підконтрольній бойовикам, виступає компанія Ріната Ахметова ДТЕК. За енергію вона, незважаючи на війну, продовжує виставляти рахунки і населенню, і підприємствам. А в разі затримок і несплати, як і в колишні часи, загрожує відключеннями. Не платить тільки сама «ДНР», – відзначає видання.

«За неї, зокрема, плачу я, – каже Вадим. –.. За республіку, яка ніби як для народу створювалася, платять самі люди, виходить. Та в цій республіці і нічим платити. Немає ні бюджету, нічого взагалі немає».

Втім, бойовики вже почали «реєстрацію» бізнесменів і оголосили про створення власної податкової системи. Для підприємців введений, наприклад, прибутковий податок 20%, населення будуть обкладати тринадцятьма відсотками. ПДВ у невизнаній республіці не буде. Стежити за відрахуваннями в «ДНР» буде новостворена «податкова інспекція». Неплатників чекає відбирання бізнесу. Каратимуть і за хабарі: за корупцію обіцяють карати «за законами воєнного часу».

«Стало тільки гірше, ще гірше, ніж було за часів тотальної української корупції. Тому що, по-перше, всі перевіряючі і інспектори залишилися на своїх місцях –.. І пожежні, і санітарні, і податкові.

По-друге, тепер вони приходять не раз на місяць, як раніше, а три рази на місяць», – поскаржився бізнесмен.

«Вони кажуть, що їм доручено наповнювати бюджет «ДНР». Але у комерсантів просто немає грошей. Так ці інспектора згодні брати товарами -... ковбасою, алкоголем.

Ковбасою і горілкою вони наповнюють бюджет. Взагалі, я думаю, цей корупційний розгул -? Ініціатива самих цих дрібних і середніх чиновників – урвати під шумок», – вважає він.

На питання, чи намагався він кудись поскаржитися, підприємець відповів:?... «А куди. Нікому немає діла до таких речей, у них же війна. Бізнес в руїнах. Банки не працюють. Ми от намагалися, наприклад, оплатити рахунки за електрику через відділення Ощадбанку в Маріуполі. Треба було просто кинути гроші на рахунок районної електромережі, у якої відкрито рахунок в Донецьку в тому ж Ощадбанку. Так там сказали, що не зможуть зробити переклад:... мовляв, це вже як інша держава... Я сам здивувався, ніби Україна вже щосили відгороджується від Донбасу «.

Як повідомляв «Оглядач», бойовики продовжують відбирати майно у жителів окупованих територій, а тих, хто не віддає їм, наприклад, машину, можуть просто розстріляти.