«ДНР» готова продавати вугілля усім, крім України

Фото gazeta.lviv.ua

Фото gazeta.lviv.ua

Вугільні підприємства на території, контрольованій самопроголошеною Донецької народною республікою, готові працювати на експорт в будь-якому напрямку, крім України.

Про це заявив журналістам «міністр палива і енергетики ДНР» Олексій Грановський, - повідомляє російський «Интерфакс».

«Ми готові працювати і на Росію, і, відповідно, на Крим, і також на зарубіжжі. Ми маємо в своєму розпорядженні великим асортиментом різних марок вугілля, які можуть зацікавити багато країн », - зазначив він.

Небажання здійснювати експортні поставки вугілля на територію України пов'язане з веденням бойових дій на території Донбасу, пояснив «міністр». Також він зазначив, що на даному етапі існує проблема з розгальмовуванням експортного вугілля, над нею ведеться робота.

В кінці жовтня «прем'єр ДНР» Олександр Захарченко заявляв, що «республіка» продаватиме вугілля українським споживачам. «Уже зараз приїжджають люди з українського боку, щоб вирішити питання продажу їм вугілля. Вони збиралися купувати вугілля в Польщі, але він не призначений для використання в котельних на Україні, а вугілля з ПАР коштуватиме їм дуже дорого », - сказав він.

Тим часом напередодні міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що його відомство не веде переговорів з самопроголошеними Донецькій і Луганській народними республіками про купівлю вугілля. «Ніяких переговорів з самопроголошеними республіками не ведемо. Звільнимо (території), будемо завозити вугілля », - сказав він журналістам в Києві після допиту в Генпрокуратурі про умови покупки« Укрінтеренерго »вугілля в ПАР.

На тлі припинення поставок кута з Донбасу українська влада вирішила закуповувати його, зокрема, в ПАР. Разом з тим, як повідомляло видання ZN.UA з посиланням на джерело в оточенні прем'єр-міністра, президент України Петро Порошенко поставив під сумнів прозорість схеми поставок вугілля з ПАР.