Ярема обіцяє звільнити 2 підлеглих за справу про «дезертирство» волинських військових – ЗМІ

Звільнити двох прокурорів, які контролюють кримінальне провадження щодо солдатів 51-ї бригади, пообіцяв генпрокурор Віталій Ярема в розмові з адвокатом Анатолієм Башловкою. Про це повідомив сам адвокат.

Ідеться про військового прокурора Запоріжжя Михайла Івлєва і прокурора Південного військового округу Павла Богуцького, призначеного на посаду наприкінці серпня, повідомляє «Четверта влада» з посиланням на «Нововолинськ Діловий».

Як пише видання, у розмові з родичами підслідних бійців та правозахисниками пан Ярема дізнався стільки приголомшливих деталей, що вирішив узяти перебіг розслідування під особистий контроль. Адвокати мають уже найближчим часом підготувати йому аналітичну записку зі своїм баченням цієї резонансної справи.

Анатолій Башловка впевнений, що далі надійде клопотання про закриття кримінальних проваджень, а потім у рамках чинного законодавства справи закриють. Хлопці поїдуть додому, відпочинуть і повернуться на службу.

— Ці провадження є по суті знущальними, вони дискредитують Генеральну прокуратуру, — зазначив правозахисник.— Окрім того, в них задіяна величезна кількість людей. 41 підслідний, 41 адвокат, десятки свідків, сотні томів усіляких документів, пояснень, протоколів допитів...

«Справді, невже правоохоронним органам більше нічим зайнятися, крім як робити з мужніх бійців дезертирів?», - відзначає видання.

Як відомо, 25 липня вимушено відійшли з позицій і відступили на територію Росії 38 бійців 51-ї і троє бійців 72-ї бригади. Усі вони відмовились від статусу біженців, який їм пропонували російські спецслужби, і повернулися в Україну.

Після виснажливих боїв і депортації (а мобілізовані всі ще у березні-квітні) хлопці досі так і не побували вдома, хоча багато хто контужений, дехто поранений.