Одеські активісти підозрюють, що прокурори намагаються обійти люстрацію через Донбас

Активісти Євромайдану вважають, що низка високопосадовцім з прокурори, у тому числі одеські, намагаються обійти закон про люстрацію.


Відповідний пост розмістив в соцмережах підприємець Денис Сінтюк, пише «Думская»

На підтвердження своїх слів він виклав фотографії чотирьохсторінкових списку прокурорських працівників, які 2-3 жовтня перебували в зоні АТО.

«От як хлоп'ята з прокуратури намагаються обійти закон про люстрацію. У них виявляється мирний Краматорськ - це зона АТО », - написав він.

Судячи з викладеному списку, в Краматорську знаходилися всі керівники військових прокуратур України та їх заступники, а також прокурори і в.о. прокурорів одинадцяти великих міст центральної, східної і південної частин країни.

Серед них виявилися військовий прокурор Південного регіону Павло Богуцький, його заступник Костянтин Ігнатов, військові прокурори Одеського та Білгород-Дністровського гарнізонів Андрій Війна і Вадим Лапоха. Також у списку присутній в.о. прокурора Одеси Сергій Нейков.

Активісти не виключають, що подібний візит прокурорів може бути використаний ними, щоб обійти закон про люстрацію, отримавши статус учасника АТО. Зазначимо, що згідно п. 7 ст. 1 закону «Про очищення влади», він не може застосовуватися до цієї категорії громадян.

В обласній прокуратурі «Думській» заявили, що список не має ніякого відношення до люстрації.

«Дійсно, в жовтні Сергій Нейков був у відрядженні у зв'язку з участю в науково-практичному семінарі співробітників органів прокуратури України в Краматорську, однак це нічого не означає», - заявили там.