В Одесі оновлюють списки присяжних

Суд ФемідаВ Одеській області стартував процес оновлення списків присяжних засідателів (затверджуються раз на два роки).

У зв'язку з цим юридичне управління апарату обласної ради підготувало проект рішення «Про затвердження списків присяжних для місцевих загальних судів, розташованих на території Одеської області», повідомляє «Думская»

Їм планується затвердити переліки народних представників для Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області; Ренійського районного суду Одеської області; Южненського міського суду Одеської області; Київського районного суду м.Одеси; Малиновського районного суду м.Одеси; Приморського районного суду м.Одеси; Суворовського районного суду м.Одеси.

Нагадаємо, суди присяжних заробили по всій Україні з 20-го листопада 2012 року, коли набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс. Присяжні разом з професійними суддями (троє присяжних + два судді) розбирають найважчі і криваві справи, де підсудним «світить» вища міра покарання - довічний тюремний термін.

Присяжними можуть бути громадяни України віком від 30 до 65 років, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, незасуджені і не мають психічних захворювань.

В даний час в судах Одеської області розглядається дві справи за участю присяжних - одне в Київському, інше в Комінтернівському райсудах.