На Уманщині рейдери захопили два підприємства

РейдериУкраїна сьогодні переживає непрості часи, захищаючи свою територію від російського агресора. Відстоюючи суверенітет і єдність України, гинуть наші військові. 

Але складна ситуація в країні не стала на заваді цинічним діям рейдерів, які безкарно орудують в Уманському районі на Черкащині.

Використовуючи зв’язки в судах, органах державної влади та місцевого самоврядування, харківські ТОВ «Бравекс» та аудиторська фірма «Фактор», арбітражний керуючий Максим Косиневський, Ахмед Магомедрасулов, Борис Попик та дружні їм судді, посадові особи органів державної влади й місцевого самоврядування реалізували план рейдерського захоплення сільськогосподарських підприємств Уманщини - ПП «КВФ «Байс» та ДП «Агрофірма «Байс-Агро», - повідомляє черкасьве видання Провінція.

Ці підприємства у надскладних для країни умовах забезпечують державу сільськогосподарською продукцією та надають сотням сімей Уманського району гідну роботу та стабільну заробітну плату.

Рейдери використали класичну схему захоплення – через процедуру банкрутства. В «операції» взяли участь окремі посадові особи відділу комунального майна Уманьської міської ради, що «уступили» заборгованість ПП «КВФ «Байс» перед місцевим бюджетом рейдерам.

Незаконність такої оборудки вже підтверджена рішенням Господарського суду Черкаської області, який 16 жовтня визнав недійсним договір про відступлення права вимоги, укладений між відділом комунального майна Уманської міської ради та ТОВ «Бравекс». 

На засіданнях Господарського суду Черкаської області головуючий суддя, залишаючи поза увагою пропозицію щодо погашення заборгованості ПП «КВФ «Байс», ухвалює необхідні для колекторської фірми рішення. Зокрема, призначає розпорядником майна ПП «КВФ «Байс» арбітражного керуючого Максима Косиневського (хоча автоматизованою системою було визнано іншу людину - Володимира Побережного); порушує справу про банкрутство та накладає арешт на все майно ПП «КВФ «Байс» і кошти на його рахунках; призначає провести аудиторську перевірку харківській аудиторській фірмі «Фактор», не вказуючи її код за ЄДРПОУ (як виявилось, такої аудиторської фірми не існує!).

відео 5 каналу 

Незважаючи на погашення боргу і виконання всіх вимог харківської фірми, Господарський суд Черкаської області відсторонив директора ПП «КВФ «Байс» Анатолія Кисіля від управління підприємством та поклав виконання його обов’язків на Максима Косиневського, якого уманські державні реєстратори оперативно реєструють в Єдиному державному реєстрі як керівника і підписанта договорів. 

Для встановлення контролю над ДП «Агрофірма «Байс-Агро» арбітражний керуючий призначає його керівником Бориса Попика. Господарський суд Черкаської області, де Анатолій Кисіль оскаржив це рішення, виніс ухвалу про заборону відчуження майна ПП «КВФ «Байс» та зміну керівника Дочірнього підприємства «Агрофірма «Байс-Агро». 

Попри судову заборону, державний реєстратор Реєстраційної служби Уманського міськрайонного управління юстиції Черкаської області Вадим Міркамілов провів реєстраційну дію. Численні скарги та звернення працівників і власників захоплених сільськогосподарських підприємств і правоохоронні органи Черкаської області та Уманського району просто ігнорують. 

Працівники підприємства пікетують Київський апеляційний господарський суд

Працівники підприємства пікетують Київський апеляційний господарський суд

Незважаючи на зухвалі дії рейдерів, ПП «КВФ «Байс» та ДП «Агрофірма «Байс-Агро» продовжують працювати, забезпечуючи кілька сотень родин Уманського району Черкаської області робочими місцями та виробляючи продукцію, яка користується попитом не тільки на ринку України, але й за кордоном.

Справжні власники ПП «КВФ «Байс» і ДП «Агрофірма «Байс-Агро» сподіваються на законні рішення державних органів при розв’язанні конфлікту, адже коли, як не зараз, на терезах переважатимуть законність, справедливість, честь і порядність? Україна має нарешті очиститись від бруду, корупції і брехні. 

Ігор Сіренко, Провінція