На миколаївському підприємстві на військові літаки ставили списані запчастини

літакПрацівники державного підприємства «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» замість нових агрегатів поставили списані запчастини на военно - транспортний літак Іл - 76 МД.

Про це пишуть Олег Оганов і Ярослав Чепурной з Миколаївського Центру журналістських розслідувань, повідомляє Преступности.НЕТ.

Так, минулого року два військових приймачі Володимир Федоровский і Олександр Оглоблин, приймаючи виконання робіт на ІЛ - 76 МД за замовленням Міноборони, виявили, що паспорти на колеса і радіатори, нібито закуплені на літак, є підробними.

По документації, колеса ніби закупили на авіаційному заводі «Рубин» у місті Балашиха (Росія), але в паспортах стояв несправжній друк заводу. А завод в місті Внуково (Росія), де нібито купили радіатори, до моменту «закупівлі» вже не працював.

«Агрегати просто зняли зі списаних літаків і продали підприємству» , - пишуть автори.

За їх даними, нове колесо коштує близько 120 тисяч гривен, а старе можна купити за 24 тисячі гривен. Загалом закуповувалося 21 колесо, тому переплата за них може складати 2 мільйони гривен.

Як відмічає видання, операцію здійснили через фірму з донецькою пропискою ТОВ «Техпоставка - ЛТД». Вона відома тим, що отримувала підряди на обслуговування літаків і вертольота екс - президента Віктора Януковича.

Після виявлення цих порушень на завод приїхала комісія Міноборони і концерну «Укроборонпром» , у який входить «НАРП». В ході ревізії комісія підтвердила наявність порушень, проте ніяких даних про результати її роботи немає.

Між тим стало відомо, що приймачів Федоровского і Оглоблина звільнили. Вони вважають, що це сталося по клопотанню тодішнього директора заводу Андрія Ликаренка. Автори відмічають, що фірми Ликаренка ТОВ «Аэротехсервис» і ПАО «Авіакомпанія Воларе» мають борги перед Миколаївським аеропортом.

Прихід Ликаренка на завод в лютому 2012 співпав з призначенням міністром оборони Дмитра Саламатина. Саме у цей період заводу почали виділяти гроші на ремонт і відновлення військової техніки. Як відмічає видання, ЗМІ зв'язують Ликаренка також з екс - віце - прем'єр - міністром Борисом Колєсніковим.

Ремонт важкого транспортника Іл - 76 МД обійшовся державі у більше 27 мільйонів гривен. Проте гарантії, що він безпечний, немає.

Місцеві правоохоронці відкрили по фактах зловживань посадовцями НАРП, у тому числі при ремонті Іл - 76 МД, десять кримінальних виробництв, з яких шість вже закрили. Як повідомили в МВС, повідомлення про підозру нікому не пред'являлося.

Саме ж ТОВ «Техпоставка - ЛТД» у квітні 2011 заснував дончанин Павло Петров. З квітня цього року засновником і директором фірми є Ігор Попов. У 2012-2013 роках фірма виграла держпідряди на суму 6,62 мільйона гривен.

Течія 2010-2014 роки ГП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» отримав від військових частин і заводів Міноборони держзамовлень на суму 142 мільйони 970 тисяч гривен. З них на період з лютого 2012 по січень 2014, коли завод очолював Андрій Ликаренко доводиться 63,51грн.

Росіянин Дмитро Саламатин отримавгромадянство України лише у кінці 2005 року. Вже в 2006 і 2007 він був обраний народним депутатом від Партії регіонів. У 2010 очолив держкомпанію «Укрспецекспорт» , а в 2011 році - державний концерн «Укроборонпром». У лютому - грудні 2012 року був міністром оборони України.

Нагадаємо, що на підприємстві «Миколаївський авіаційний завод НАРП» виявили безхазяйний літак «Ту -142МК» , який раніше належав Міністерству оборони Російської федерації.