Невідомих героїв в Україні не має бути!

жетон

 Міністерство оборони України майже зі з місячним зволіканням таки спромоглось відповісти на звернення Львівської обласної ради щодо необхідності забезпечення українських військовослужбовців ідентифікаційними військовими жетонами.

«За період проведення антитерористичної операції загинуло понад 800 військовослужбовців Збройних Сил України. Непоодинокими є випадки, коли після загибелі тіло військовослужбовця є досить складно ідентифікувати. Однією з причин виникнення цієї проблеми є те, що військовослужбовці Збройних Сил України не забезпечені відповідними військовими ідентифікаційними жетонами з водо- та вогнетривкого матеріалу, на яких зазначався б необхідний мінімум даних, достатніх для ідентифікації військовослужбовця у випадку поранень, загибелі чи значного пошкодження тіла», – йшлося у зверненні голови Львівської обласної ради Петра Колодія до Міністра оборони України.

Відтак, обов’язкове використання подібного жетону у Збройних Силах України суттєво допоможе вирішити проблему встановлення особи поранених та загиблих військовослужбовців і водночас зменшить кількість випадків, коли така ідентифікація ускладнена чи не може бути проведена.

       У Міноборони запевнили, що нині департаментом державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України проводиться процедура закупівлі ідентифікаційних жетонів для забезпечення військовослужбовців, які виконують завдання в районі проведення антитерористичної операції.  Щоправда, скільки  триватиме ця «процедура» -  у відповіді ні слова!

Ігор Галущак

Львів

Відповідь з МОУ