Журналісти через суд хочуть зняти з виборів Хорошковського

Фото: zn.ua

Фото: zn.ua

До Київського апеляційного адмінсуду України надійшов позов з вимогою скасувати реєстрацію Валерія Хорошковського кандидатом у народні депутати.

Позов до суду подали кандидати від Блоку Петра Порошенка журналісти Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та Світлана Заліщук, пише "Дзеркало тижня"

"Ми вимагаємо встановити обставини прийняття такого рішення, оскільки у нас є всі підстави вважати, що колишній голова СБУ і віце-прем'єр не проживав на території України протягом останніх п'яти років, як цього вимагає закон", - пояснив Найєм у своєму Facebook.

"У нас є сумніви в достовірності наданих Хорошковським Центрвиборчкому документів", - додав він.

Позивачі посилаються на публікації у ЗМІ та інтерв'ю самого Хорошковського в період його "вимушеного" проживання за кордоном після конфлікту з Віктором Януковичем.

Як йдеться у позові, текст якого цитує "Українська правда", вимагати скасування реєстрації можуть тільки учасники виборчого процесу, права яких порушує неправомірна реєстрація кандидатів.

У позові зазначено, що право балотуватися має лише той громадянин, який останні п'ять років проживав в Україні.

Згідно з законом про громадянство, вважається, що людина проживає в Україні, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів".

Якщо ж особа має місце проживання в іноземній державі, але місце постійного проживання в Україні, то вона вважається резидентом у тому випадку, якщо перебувала в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) на рік.

"Зареєстрований кандидат у народні депутати Хорошковський В. І. насправді не проживав в Україні останні п'ять років, що є загальновідомою обставиною", - йдеться в позові.

Позивачі нагадують, що 14 грудня 2012 року Віктор Янукович підписав указ про звільнення Хорошковського з посади віце-прем'єр-міністра, після чого той одразу виїхав за кордон, де і проживав до початку виборчої кампанії з позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року".

Також Найєм повідомив, що може бути поданий і позов про скасування реєстрації Вадима Гуржоса, "який, за даними ЗМІ, більшу частину терміну президентства Віктора Януковича провів на Мальті".

"Крім того, нам вже відомо, що готується рішення суду про відновлення в якості кандидата в народні депутати Святослава Піскуна. У нас є підстави вважати, що колишній генпрокурор і "регіонал" під час реєстрації пред'явив ЦВК недостовірні документи про своє перебування в країні", - розповів він.

Як відомо, Хорошковський був членом Кабміну Миколи Азарова, але після конфлікту з Януковичем його змусили продати свою частину телеканалу "Інтер" Дмитру Фірташу і екс-главі АП Сергію Льовочкіну. Після цього Хорошковський, за інформацією ЗМІ, постійно проживав у країнах ЄС.

Сергій Тігіпко включив Хорошковського у виборчий список партії "Сильна Україна" під номером 2.