Генпрокурор заявляє, що закон про люстрацію не відповідає Конституції

Фото: Віталій Ярема Джерело: День.kiev.ua

Фото: Віталій Ярема
Джерело: День.kiev.ua

Генеральний прокурор України Віталій Ярема прогнозує величезна кількість позовів до суду після набрання чинності закон про люстрацію. Про це він заявив сьогодні на брифінгу, передає РБК-Україна.

"Якщо цей закон вступить в силу, ми породимо величезну кількість звернень до судів, у тому числа звернення до Європейського суду з прав людини", - заявив Ярема.

За його словами, закон про люстрацію, який на сьогодні вже підписаний головою Верховної Ради і вже переданий на підпис Президентові України, не відповідає Конституції України і вимогам міжнародного законодавства. Зокрема, за словами генпрокурора, закон порушує принцип індивідуальної відповідальності.

Під дію цього закону потрапить близько 1 млн осіб, і потім, коли суди будуть відновлювати цих людей на посадах, виникнуть великі проблеми з їх працевлаштуванням. Тому, за словами Яреми, до цього закону слід підходити більш виважено.

"Ми вже направили відповідний лист в Адміністрацію Президента", - повідомив Ярема

Нагадаємо, 25 вересня 2014 р. голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон про очищення влади (закон про люстрацію) і передав його на підпис Президенту. Закон передбачає відсторонення від керівних посад близько 1 млн чиновників.

У той же день Президент України Петро Порошенко пообіцяв підписати закон про люстрацію, проте до сьогоднішнього дня цього не зробив.