Активісти хочуть від прокурора Львівщини звіту по справі «Беркуту»

Микола Гошовський. Фото: sc.gov.ua

Микола Гошовський. Фото: sc.gov.ua

Сьогодні представники громадських організацій «Народна самооборона», «Громадський сектор Майдану», «Варта 1», «Варта 700», «Дорожній контроль Львів», «Оберіг» та громадської ініціативи «Економічний бойкотний рух» вручили письмову вимогу прокурору Львівщини Миколі Гошовському відзвітуватися перед громадою про хід кримінальних проваджень у справі львівського «Беркуту», зокрема, за фактом пожежі на базі «Беркута» у Львові 20 лютого.

Про це повідомив депутат Львівської обласної ради, один з підписантів вимоги Олександр Ганущин, повідомляє ZIK.

«Свідчення у кримінальних провадженнях дали не тільки громадські активісти, а й самі працівники «Беркуту». Ціла низка ЗМІ детально описала як усе відбувалося, пройшли сюжети на телебаченні. Проте прокуратура Львівщини всіляко затягує хід проваджень, даючи всі підстави вважати, що в такий спосіб винним «беркутівцям» допомагають уникнути покарання», – прокоментував він.

«Нещодавно, після рішення Комітету Майдану Львівщини ми пропонували прокурору прозвітувати про ситуацію з розслідуванням справи львівського «Беркуту». На жаль, наша вимога була зігнорована. Щоб більше такого не сталося, сьогодні ми вручили особисто Миколі Гошовському вимогу письмово і сподіваємося, що він зрозуміє важливість даного питання», – підкреслив представник ГО «Народна самооборона» Юрій Мартинюк.

«Прокурор не надто тепло прийняв львівських активістів і заявив, що звітувати не буде. Проте ми все таки прийдемо у обласну прокуратуру, як це було заявлено у нашій вимозі, у четвер 2 жовтня о 13.00 і вимагатимемо його звіту в актовому залі на другому поверсі. І якщо він і цього разу нас не почує, то ми, повірте, задіємо інші важелі громадського тиску на нього», – додав активіст «Дорожнього контролю. Львів» Сергій Круглов.

Активісти запевнили, що вони прийдуть до прокурора у четвер і пообіцяли вдатися до акцій протесту, якщо «прокуратура і надалі покриватиме злочинців з «Беркуту» та відмовлятиметься звітувати перед громадою».

Учора на брифінгу прокурор Львівщини Микола Гошовський повідомив, що у кримінальному провадженні за фактом пожежі на базі «Беркута» у Львові 20 лютого 2014 року, під час якої загинули два бійці спецпідрозділу, наразі немає підозрюваних. Матеріали провадження скеровано для повторної пожежно-технічної експертизи у Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Окрім того, призначено, ще дві експертизи.