Помічник Порошенка Оніщенко під час Євромайдану не визнавав фактів розстрілу людей

Українська діаспора в Норвегії звинувачує помічника Порошенка Юрія Оніщенка у пристосуванстві, непрофесійності і небажанні працювати для України.

Юрій Оніщенко. Фото: norway.mfa.gov.ua

Юрій Оніщенко. Фото: norway.mfa.gov.ua

Про це свідчать документи, які оприлюднили українці у Норвегії на сторінці своєї спільноти у Facebook.

Як повідомляє IPRESS.ua, у них ідеться про те, як надзвичайний та уповноважений посол України у Норвегії Оніщенко скептично сприймав події в Україні часів Євромайдану та ігнорував вимоги діаспори не визнавати дії уряду Януковича.

З цього приводу 15 березня українська громада у Норвегії звернулася до новопризначеного в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці.

"Ми свідомо заявляємо, що посольство України в Норвегії в особі посла Ю.Оніщенка не є гідним представником України закордоном. Він як дипломат із самого початку хвилі масових антиурядових протестів в Україні заявляв про свою "свідому" позицію підтримки "легітимного уряду і президента", - писали українці, вимагаючи відставки Оніщенка.

"На зустрічі 23 січня з представниками громади щодо перших кривавих жертв на Грушевського посол запитав: "А звідки у вас такі дані?". Коли українці хотіли виразити свій біль і вшанувати пам'ять перших загиблих, вивішуючиперед входом в посольство їх портрети, кладучи квіти і свічки, посол попросив прибрати "картинки", бо, мовляв, господар будинку скаржиться", - стверджують представники діаспори.

Українці у Норвегії також нарікають, що на сайті посольства України в Норвегії за весь час Євромайдану не було жодної згади про події у Києві.

Люди пишуть, що на зустрічі з діаспорою 10 лютого Юрій Оніщенко не лише не засудив дії тодішньої влади, яка розстріляла майданівців, але й заявив, що його підпису ніколи не буде серед підписів дипломатів, які з недовірою ставляться до дій уряду Януковича і відкрито заявляють про підтримку дій українського народу. Оніщенко закликав українців у Норвегії читати достовірну інформацію, яка розміщена на сайтах МЗС України та президента Януковича.

Нагадаємо, що 10 червня новообраний президент України Петро Порошенкопризначив Юрія Оніщенка своїм першим помічником та звільнив його із посади посла України у Норвегії.

Лист Юлії Хаугланд, представниці української діаспори в Норвегії до Юрія Оніщенка:

Норвегия 1

Норвегия 2

Відповідь Юрія Оніщенка Юлії Хаугланд:

Норвегия 3

Лист Української громади в Норвегії до в.о. міністра МЗС України Андрія Дещиці:

Норвегия 5

Лист діаспорян до Юрія Оніщенка 27 березня 2014 року:

Норвегия 6

Відповідь МЗС України Українській громаді в Норвегії щодо їхнього прохання звільнити Юрія Оніщенка:

Норвегия 7

Норвегия 8