Заступник біглого Пшонки, який підпадає під люстрацію, очолить департамент АП по боротьбі з корупцією – ЗМІ

замКерівником Головного департаменту з питань діяльності правоохоронних органів і протидії корупції Адміністрації Президента буде призначений Віктор Войцишен, який за часів Віктора Януковича обіймав посаду заступника генпрокурора України.

Про це виданню «ГОРДОН»  повідомило джерело в АП.

«Войцишен стажується, але де-факто вже виконує обов'язки, відповідно, підписує внутрішні документи і має вивіску на дверях кабінету» , - сказало джерело.

За його словами, колишній заступник Віктора Пшонки з'явився на Банковій на початку цього тижня і зараз «вже фактично призначений».

Співрозмовникові  «ГОРДОН»  невідомо, хто лобіював призначення Войцишена в АП, проте, за його інформацією, колишній заступник генпрокурора точно зустрічався з президентом Петром Порошенком.
Основні напрями роботи департаменту, який очолить Войцишен, - узгодження призначення усіх керівних кадрів в органи правопорядку і боротьба з корупцією.

До свого призначення в АП Войцишен працював прокурором Вінниці(2003-2005), прокурором Полтавської області(2005-2010), а з листопада 2010 року по лютий 2014 року обіймав посаду заступника генпрокурора Пшонки і курирував головне слідче управління ГПУ. Отже, відповідно до ст. 3 п. 1 подп. 3 прийняте 16 вересня Верховною Радой закону «Про очищення влади», він підпадає під люстрацію(впродовж 10 років не може обіймати посади в органах державної влади, окрім виборних).

Джерело видання підкреслило, що призначення глав департаментів Адміністрації носять секретний характер і не афішуються.