Близько 60 нардепів, які голосували за диктаторські закони, знову хочуть потрапити до Ради

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Щонайменше 60 нинішніх народних депутатів, які голосували за диктаторські закони 16 січня, балотуються на виборах у Верховну Раду, які відбудуться 26 жовтня.

Як передає УНІАН, про це на прес-конференції повідомила координатор громадянського руху «Чесно» Інна Борзило.

За її словами, «щонайменше 60 чинних депутатів, які голосували 16 січня за так звані «закони диктатури», знову намагаються потрапити в парламент.

«На наш погляд, вони не мають на це права», - зазначила Борзило.

На її переконання, якщо дії цих депутатів не підпадають під кримінальну відповідальність, вони повинні нести хоча б політичну відповідальність і тому «не повинні потрапити в наступний парламент».

За словами експерта, більшість народних депутатів, які голосували за диктаторські закони, балотуються до ВР як самовисуванці, однак деякі з них йдуть на вибори за списками політичних партій.

Зокрема, за даними Борзило, у списку Комуністичної партії України 12 кандидатів у депутати, які голосували за «закони 16 січня», усписку партії «Сильна Україна» - 9, також ці особи є у виборчому списку Опозиційного блоку.

Також вона зазначила, що згідно з інформацією, озвученою на з'їзді партії «Блок Петра Порошенко», ця партія підтримує «в одному з округів Чернігівщини Владислава Атрошенка, який також голосував за «закони 16 січня».

«І це незважаючи на заяви президента України, який говорив, що в будь-якому разі таких людей не буде підтримувати», - додала експерт.

Як повідомлялося, 16 січня 2014 року у той час провладні фракції ухвалили "в ручному режимі" низку законів, які обмежували конституційні права і свободи громадян. Зокрема, ВР посилила обмеження на проведення масових акцій, амністувала співробітників спецпідрозділу МВС "Беркут", які били мирних демонстрантів, ввела відповідальність за наклеп і жорстко регламентувала діяльність ЗМІ. 28 лютого Верховна Рада скасувала ці репресивні закони.