Соболєв: Кожен громадянин має відчути, що він – український Вацлав Гавел і від НЬОГО залежить очищення влади

соболєвПроцес люстрації в Україні буде супроводжуватися величезним саботажем, необхідністю ще більше тиснути на посадовців, які будуть цей саботаж допускати або організовувати.

Таку думку висловив голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв в інтерв’ю «Українській правді

«Не здивуюсь, якщо процес очищення буде супроводжуватись навіть революційними потрясіннями», - розповів Соболєв.

Але, але на його думку,у будь-якому разі корумпованих посадовців вдасться дотиснути.

«Головне не вважати зараз, що ми ухвалили закон, і люстрація терміново почнеться. Без нашої волі, без нашого тиску, без нашої одержимості цією ідеєю нічого не буде. Закон – це просто зброя.Я раніше не міг просто прийти до судді і сказати: "Звільняйся, бо ти хабарник, брав участь в репресіях на Майдані або вийшов з КДБ". У мене не було ніяких прав. Тепер я маю таке право, як і кожен громадянин України», - вважає голова Люстраційного комітету.

Він також додає, що цю зброю українцям лише видали. Ще треба навчитися користуватися нею та застосовувати.

«Повторюю: все залежить від нас, бо якщо хтось буде сидіти, нічого не робити і казати "закон не працює, ніякої люстрації не відбувається, нас знову обманули", то нічого не зміниться.Кожен громадянин має відчути, що він – український Вацлав Гавел, і саме від нього залежить очищення влади у його населеному пункті. Кожен громадянин має стати отим самим громадянином з великої літери, з яких потім виходять держави з великої літери», - вважає Соболєв.

За його словами, в результаті Майдану не прийшла нова влада, і в результаті президентських виборів не прийшла нова влада, бо Порошенко працював у Кабінеті міністрів Януковича і у попередніх складах Кабміну.

«Я зроблю песимістичний прогноз: і майбутній парламент оновиться недостатньо. Тому не треба розраховувати, що люстрацію зроблять президент або прем’єр-міністр. Люстрацію в Україні маємо провести ми самі», - переконаний голова Люстраційного комітету.

Як повідомляв «Ні корупції!», 16 вересня Верховна Рада у другому читанні прийняла закон «Про очищення влади» (про люстрацію)