Директор Freedom House вважає, що США помилилися, не надавши Україні зброю

Девід Крамер

Девід Крамер

Директор міжнародної правозахисної організації FreedomHouse Девід Крамер вважає, що позиція керівництва Сполучених Штатів не надавати Україні летальну зброю для боротьби із проросійськими сепаратистами – помилкова, повідомляє ВВС Ukrainian.

«Я вважаю, що ми повинні надавати засоби, якими Україна може себе захищати, – заявив він. – Ненадання летальної підтримки не покращує ситуацію на сході України».

Запроваджені проти Росії санкції, на думку Девіда Крамера, «недостатні, щоб змінити поведінку Путіна».

НАТО та Захід мають показати більшу військову солідарність з Україною, аби змусити Росію відступити, вважає правозахисник.

Він також висловив сподівання, що підтримка, яку обидві палати Конгресу надали українському президентові Петрові Порошенку під час його візиту до США, зможе вплинути на позицію Білого Дому з цього приводу.

Минулого тижня після зустрічі Президента Порошенка з Бараком Обамою Вашингтон оголосив, що додатково виділить Україні 53 мільйони доларів, більша частина з яких надійде у вигляді бронежилетів, оптики, човнів та іншого нелетального обладнання.

Проте, як заявив Петро Порошенко в інтерв’ю каналу CNN, Барак Обама відмовив Україні в наданні летальної зброї та статусу союзника.