Журналіст: Швайка мало робить для ліквідації корупційних схем, з люстрацією не вийшло

Ігор Швайка - міністр

Ігор Швайка - міністр

Голова Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка дуже мало робить для ліквідації корупційних схем.

Така думку учасників ринку, пише в своїй статті «Село загрузло в схемах» Світлана Попель для «Коментарів»

Приміром, аграрії так і не дочекалися розформування Державної інспекції сільського господарства, яка протягом багатьох років вважається найбільш корумпованим органом в структурі галузевого міністерства, і передачі частини її функцій іншим органам виконавчої влади.

Навпаки, Ігор Олександрович ось вже кілька місяців плекає надію як мінімум перетворити Госсельхозінспекцію в третейського суддю, який зможе вирішувати розбіжності в оцінці якості зернових між продавцем і потенційним покупцем, або як максимум створити на базі цього відомства «аграрне ФБР» з усіма витікаючими звідси наслідками.

На жаль, в 2014 році галузеве міністерство так і не стало відкритим для діалогу з громадськістю та підприємцями.

З перших днів свого перебування на державній службі Швайка примудрився посваритися з численними профільними асоціаціями та громадськими організаціями. Замість того щоб налагодити з ними ефективну співпрацю, він створив власну кишенькову організацію - Всеукраїнський аграрний раду, яка буде ініціювати непопулярні на селі рішення.

У той же час проблеми з надмірною зарегульованістю аграрного ринку, скороченням числа дозвільних документів та усунення посередників у земельних питаннях залишаються невирішеними.

Ігор Швайка - юрист за освітою - на перших прес-конференціях в якості міністра АПК виглядав мляво. Лейтмотивом його виступів була обіцянка припинити рейдерські захвати сільгосппідприємств.

З причини, м'яко кажучи, слабкої аграрної кваліфікації він, швидше за все, і не поспішав міняти перевірені кадри свого попередника у високому кріслі - Миколи Присяжнюка. Хоча питання про люстрацію в одному з найбільш корумпованих міністерств йому задавали постійно.