Таруту шокував закон про особливий статус Донбасу

Фото: Макс Левин

Фото: Макс Левин

Губернатор Донецької області Сергій Тарута заявив, що ухвалений закон про особливий статус Луганської та Донецької областей шокував його і точно не заспокоює Маріуполь.

"У мене мінімум 50 запитань до ухваленого закону. Для чого гинули наші хлопці? Чому тоді ще в травні не провели мирні переговори? Запитання можна ставити безкінечно...", - сказав він журналістам у вівторок, повідомляє «Українська правда».

Тарута назвав ухвалений закон декларацією про бажання дружити, проте він сумнівається, що Росія налаштована так само.

"Мені сказали, що нібито цей закон узгоджений з Росією. Але де підписи тих, хто може впливати на бойовиків? Ми повинні зажадати від Росії ясних гарантій з контролю за кордоном. Мирний план - це одне, а примус до миру через силу - це паралельна реальність", - додав губернатор.

"Жоден закон України "ДНР" не сприймає", - заявив чиновник.

Тарута зазначив, що до підписання реальної угоди потрібно залучати лідерів європейських країн і в першу чергу канцлера Німеччини Ангелу Меркель. "Тоді це буде працювати", - вважає він.

Глава ОДА підкреслив, що люди, які захищали Донбас, сьогодні "почувають себе зґвалтованими", а загроза нового вторгнення нікуди не поділася.

"Але я сподіваюся, ми Маріуполь не здамо і захистимо за будь-яких умов", - заявив Тарута.