Петренко: Питання формування так званих загонів народної міліції є неприпустимим

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Створення будь-яких загонів «народної міліції» в окремих районах Донецької та Луганської областей можливе лише в разі цілковитої їх підконтрольності українським органам влади.

Про це заявляє міністр юстиції України Павло Петренко, передає Інтерфакс.

«Питання формування так званих загонів народної міліції є неприпустимим. Це можливо лише в одному варіанті – якщо ці підрозділи діятимуть відповідно до українського законодавства й підпорядковуватимуться українським органам влади, правоохоронним структурам», – заявив міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу в середу.

П.Петренко повідомив, що уряд України і Міністерство юстиції не брали участі в розробці закону про особливий статус окремих районів Донбасу. «На жаль, уряд, Міністерство юстиції не брали участі в розробці цих законів, у переговорному процесі», – додав він.

За словами П.Петренка, встановлення миру в Україні є важливим, але не за всяку ціну. Міністр юстиції наголосив, що Україна не піде на легітимізацію «ДНР» і «ЛНР».

Як повідомлялося, Верховна Рада України на закритому засіданні 16 вересня ухвалила президентський закон про введення особливого порядку самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей терміном на три роки, а також про проведення позачергових місцевих виборів у цих регіонах 7 грудня цього року.

Верховна Рада також ухвалила закон, що звільняє від кримінальної відповідальності деякі категорії осіб, які вчинили кримінальні злочини в період з 22 лютого 2014 року до дня набуття чинності цього закону на територіях Донецької та Луганської областей, де проводилася антитерористична операція (АТО).

За ст. 9 закону про введення особливого порядку самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей «в окремих районах Донецької та Луганської областей рішенням міських, селищних, сільських рад створюються загони народної міліції, на які покладається реалізація завдання з охорони громадського порядку в населених пунктах цих районів».

«Координація діяльності загонів народної міліції з охорони громадського порядку в населених пунктах здійснюється відповідно сільським, селищним, міським головою. Загони народної міліції утворюються на добровільних засадах з-поміж громадян України, які постійно проживають у відповідних населених пунктах окремих районів Донецької та Луганської областей», – зазначено у статті.

Також у законі наголошується, що загони народної міліції під час охорони громадського порядку реалізують повноваження, передбачені для них законами України. «Про утворення і діяльність загонів народної міліції сільський, селищний, міський голова інформують місцеве населення через засоби масової інформації», – йдеться в тексті документа.