Матвієнко вважає, що «донбаські закони» принизили гідність України. Він чекає оцінки від журналістів-політиків

Фото: Радіо Свобода

Фото: Радіо Свобода

«Донбаські закони» не будуть визнані самими терористами. Відтак, конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність країни принесено у марну жертву Путіну.

Таку думку в блозі на «Українській правді» висловив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

За його словами, пропрезидентські депутати, експерти та журналісти у дискусіях довкола "донбаських законів" посилаються на безвихідь і ставлять риторичне питання: "Що було робити?"

«Перед усім визначитися із переліком громад, де запроваджується особливий порядок управління. Це можуть бути, як окремі населені пункти так і райони в Донецькій та Луганській областях. Далі, коли вже Росія виставляє себе посередником, а не стороною конфлікту, слід вимагати від неї закриття кордону та контролю за його режимом з боку України та ОБСЄ. Умовою вступу в дію цих законів має бути повне звільнення військовополонених та заручників, зокрема тих, хто перебуває у російських та кримських в'язницях та абсолютне припинення вогню. Необхідно здійснити бодай приблизний облік кількості населення, яке залишилося у зоні терору, щоб порахувати обсяг ресурсів, необхідних для його життєзабезпечення. Цього ніхто не робить», - написав експерт.

На його переконання, "донбаські закони" приймалися не в інтересах громадян, які страждають від війни та терору, а щоб задовольнити піар-інтереси російської влади.

«Верховна Рада пішла на приниження гідності нашої держави з незрозумілою метою. Мабуть тому і голосували за ці закони таємно.Не виключено, що результатом ухвалення цих законів буде проведення парламентських виборів у зоні терору, що дасть можливість не лише протягти до Верховної Ради "Опозиційний блок"; партії С. Тігіпка, комуністів, Розвитку України, а також лідерів терористів у шести, чи більше, мажоритарних округах. Не дарма зона терору розширюється.Попри таємне голосування за "донецькі закони", можна чітко ідентифікувати політичні сили, які взяли на себе відповідальність за них. Разом з комуністами та різномастими залишенцями Партії регіонів, це – Блок Петра Порошенка (партія УДАР) та Народний фронт (Арсенія Яценюка – Олександра Турчинова). У їхніх списках балотуватиметься до парламенту ряд громадських активістів та журналістів. Вони вже несуть політичну відповідальність за діяльність цих суб'єктів політики. Отже мають дати публічну політичну оцінку тому, як ці закони було ухвалено, їхньому змісту та наслідкам застосування», - додав Матвієнко.