Редактор «Острова» називає закон Порошенка про «особливий статус» Донбасу законом «Про капітуляцію»

Фото зі сторінки Сергія Гармаша в Фейсбук

Фото зі сторінки Сергія Гармаша в Фейсбук

Закон Петра Порошенко об "особом статусе" для Донбасса можно назвать законом "О капитуляции" или законом "О пособничестве президента Украины террористическим организациям ДНР и ЛНР".

Такое мнение на своей странице в Фейсбук выразил главный редактор Интернет-издания «Остров» Сергей Гармаш

«Мы (Комитет патриотических сил Донбасса) еще на прошлой неделе, зная о подготовке такого законопроекта приняли обращение. Публикую его еще раз», - написал он, опубликовав текст обращения.

Звернення Комітету патріотичних сил Донбассу до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України
У своєму виступі на засіданні Кабінету Міністрів 10.11.14 Президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом до Верховної Ради України буде внесено проект Закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Це буде зроблено відповідно до Мінських домовленостей з представниками РФ та ОБСЭ, за участі терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР»
Звертаємось до вас з вимогою і зараз, і надалі чути і враховувати голос не тільки тих, хто зі зброєю піднявся проти нашої держави, зруйнував мирний Донбас і офіційно визнаний терористами, а й сотень тисяч мешканців регіону, які під загрозою фізичного знищення змушені був залишити своє житло, власність, робочі місця і стати біженцями у власній державі. Нас незаконно позбавили більшості громадянських прав гарантованих Конституцією, але ми залишаємось громадянами цієї країни!

Ми вважаємо, що як зазначений Закон, так і будь-які інші регуляторні акти, що стосуватимуться врегулювання кризи на Сході, мають враховувати в першу чергу наші права та інтереси (як безпосередньо постраждалої сторони конфлікту) та базуватися на:
а) беззастережному і повному суверенітеті України над усією територією Донбасу, - в тому числі й тією, яка тимчасово захоплена терористами;
б) унеможливленні будь-якої прямої чи дотичної легалізації статусу терористичних квазідержавних утворень.
Ми розуміємо необхідність компромісу заради досягнення миру і поважаємо зусилля української влади, спрямовані на це. Але закликаємо всі політичні сили не ухвалювати закон «про особливий статус» територій Донбасу, якщо в ньому не будуть закладені наступні положення:

1. Місцеві вибори можуть бути оголошені тільки після:
а)повного відновлення фактичної юрисдикції України на цих територіях;
б)виведення з території України незаконних збройних формувань та іноземних військ;
в)забезпечення рівних прав для усіх суб'єктів виборчого процесу шляхом відновлення на «особливих» територіях плюралістичного національного інформаційного поля.
2. Забезпечення для громадян України, які змушені були покинути свої домівки, у повному обсязі прав і свобод, у т.ч. свободи пересування та можливості участі у місцевих виборах за місцем постійної реєстрації, або в тимчасових виборчих дільницях в інших регіонах України, за наявності реєстрації в «особливих територіях» де відбуваються позачергові вибори до місцевих органів самоврядування.
3. Обов'язкова участь у виборчому процесі незалежних спостерігачів, у т.ч. іноземних
4. Пропорційна система виборів
5. Забезпечення фізичної безпеки для всіх кандидатів
Що стосується відновлення життєдіяльності регіону то ми вимагаємо:
1) щоб цей процес не був монополізованим будь ким ;
2) щоб кошти державного бюджету України спрямовувалися лише на території, які повернуті під повну фактичну юрисдикцію України.

Ми вимагаємо від української влади чути голос не тільки сепаратистського Донбасу, але й голоси патріотів, яких в донецькому й луганському регіонах більшість і на плечі яких ляже основний тягар по відбудові економіки регіону та побудові там нового, українського Донбасу.

Ми застерігаємо органи влади та політичні сили України від співробітництва з терористичними організаціями ДНР та ЛНР.

Комітет патріотичних сил Донбасу (КПСД)

Як повыдомляв «Ні корупції», сьогодні Верховна Рада проголосувала законопроекти про особливий статус Луганської і Донецької області та про амністію.