Прокуратурі не вдається забрати у інвестора дитячий санаторій у центрі Києва

Фото: 5 канал

Фото: 5 канал

Київській прокуратурі поки не вдається розірвати інвестиційний договір, за яким у власність ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив» перейшли будівлі та споруди дитячого психоневрологічного санаторію «Салют», що розташовані на вул. Гоголівській, 26-28 у центрі столиці.

Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 3 вересня, пишуть «Наші гроші»

Ще у 2007 році Київрада прийняла рішення, яким надала Головному управлінню охорони здоров’я право укласти інвестиційний договір з ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив». За цим договором фірма зобов’язалася провести капітальний ремонт діючого харчоблоку та складів дитячого санаторію «Ялинка» (Пуща-Водиця, 7-ма лінія) з паралельним поточним ремонтом спальних корпусів (з доведенням потужності до 300 ліжок) та благоустроєм території. Натомість фірма отримала у власність будівлі та споруди дитячого санаторію «Салют».

Заступник прокурора Києва оскаржив укладений договір навесні 2012 року. Він заявив, що відчуження комунального майна має відбуватися в порядку його приватизації.

Суди перших двох інстанцій позов прокуратури задовольнили і визнали інвестиційний договір недійсним. Своє рішення вони мотивували тим, що не дотримано порядок підготовки санаторію «Салют» до приватизації та безпосередньо його продажу. Зокрема, незалежна оцінка вказаного майна не проводилась, його ринкова вартість не встановлювалась, рішення про його відчуження шляхом приватизації уповноваженим органом місцевого самоврядування не приймалось.

Та Вищий госпсуд вважає ці рішення судів передчасними, оскільки не досліджено питання правового статусу майна «Салюту». Так, суди не з’ясували, чи є це майно нерухомістю і чи зареєстровано воно у встановленому законом порядку. Крім того, у матеріалах справи відсутні будь-які відомості щодо віднесення його до комунальної власності та державної реєстрації. У випадку, якщо державна реєстрація майна не проводилась, судам необхідно визначити на підставі яких доказів це майно набуло статусу комунального і встановити особу власника цього майна.

Відповідно до інвестиційної угоди, ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив» протягом 2007-2010 років мало вкласти у ремонт близько 36 млн грн. Та відповідно до рішення Київради про прийняття у жовтні 2013 року покращень, виконаних фірмою у санаторії «Ялинка», там було проведено роботи на 7,65 млн грн.

Засновниками ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив» є кіпрська фірма «Бен Невіс Лімітед» і ТОВ «Консолідейтед Проперті Юкрейн», засновником якого є однойменна фірма з Відня. Директором підприємства є Олександр Недзюк. ЗМІ пов’язували ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив» з Давидом Жванією.

Майновий комплекс санаторію «Салют»має статус історико-культурного заповідника. До майнового комплексу санаторію належить територія 1,4 га та шість будівель, загальна площа яких складає 3450 кв м.