Після «виборів» в Криму посилили репресії проти кримських татар

Озброєні люди проводять обшук в будівлі Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі. Фото: УНІАН

Озброєні люди проводять обшук в будівлі Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі. Фото: УНІАН

Після проведення незаконних місцевих виборів у Криму російські правоохоронці посилюють репресії проти кримських татар і всіх волелюбних людей, і має намір обговорити ситуацію на півострові з дипломатами, акредитованими в Україні.

Про це заявляє голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, пише Інтерфакс-Україна.

«Над кримськими татарами й усіма волелюбними людьми в Криму нависла реальна загроза. Про форми реакції міжнародного співтовариства у зв’язку з ескалацією насильства в Криму говоритимемо на зустрічі з послами низки країн, які в найближчі години відбудуться в Києві»,- написав Р. Чубаров у вівторок на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Він нагадав, що вранці у вівторок у селищі Молодіжне під Сімферополі у квартиру члена Меджлісу кримськотатарського народу Ескендера Барієва увірвалися співробітники ФСБ у супроводі озброєних автоматників у балаклаві, перекинули всі речі в будинку і забрали з собою ноутбук та системний блок від стаціонарного комп’ютера. За словами Р.Чубарова, такий обшук уранці у вівторок правоохоронці також провели і в будинку голови Білогірського регіонального меджлісу Мустафи Асаби. Під час обшуку з будинку вилучили книги на перевірку їхнього змісту.

«Трохи пізніше озброєні люди в масках оточили будівлю Меджлісу кримськотатарського народу у Сімферополі. Незабаром всередину будівлі увійшли представники ФСБ, обшукали приміщення редакції газети «Авдет», потім піднялися в робочі кабінети, зокрема і голови Меджлісу, де зараз тривають обшуки. У будівлі Меджлісу, оточеній озброєними солдатами і поліцейськими, зібралися журналісти та представники громадськості. Окупанти поводяться по-хамськи, вимагають розійтися, погрожують адміністративними покараннями», – повідомив голова Меджлісу