Тимчасовий Турянський

Юрій Турянський. Фото з сайту "Варіанти".

Юрій Турянський. Фото з сайту "Варіанти".

«Ні корупції!» дізнався, яку зарплату отримує в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації, про те, що він забрав для своїх потреб представницький автомобіль у Державного архіву Львівської області, а також про те, що Львівщина, в принципі, може собі дозволити змінювати губернаторів, як рукавички:  скажімо, табличка з новими ініціалами нового губернатора на дверях його кабінету коштує лише 60 гривень.

14 серпня 2014 року Президент Петро Порошенко своїм указом № 649/2014 призначив Юрія Турянського тимчасово виконуючим обов’язки голови Львівської обласної державної адміністрації.

З офіційної біографії нового керівника області відомо, що він - вчений, кандидат економічних наук. Працював на кафедрі економічної теорії Львівської комерційної академії. Раніше Юрій Іванович очолював управління ПЕК у Львівській ОДА, а у 2010-му році був головним радником голови НАК «Нафтогаз України». Останні місця роботи Юрія Івановича - докторант Національного університету Державної податкової служби України з відривом від виробництва та доцент кафедри податків та оподаткування Національного університету Державної податкової служби України (за сумісництвом) у м. Ірпінь на Київщині.

Неофіційні сторінки біографії були опубліковані у низці місцевих ЗМІ. Так, за інформацією ZAXID.NET новий очільник Львівщини був причетний до продажу краденого вугілля. «Він продавав по 300 грн за тонну вугілля Червоноградської збагачувальної фабрики, яке коштує 800 грн! Підконтрольні йому структури ухилялися від сплати ПДВ, користувались послугами конвертаційних центрів. Наскільки мені відомо, наразі порушено кримінальне провадження», – заявив співвласник вугільної компанії «Світ СР» Роман Жук.

«Це не єдине кримінальне провадження щодо діяльності фірм, до яких має стосунок Турянський. Наприклад, за інформацією ГУ МВС у Львівській області, вже закінчено досудове слідство щодо незаконного привласнення майна збанкрутілого ВАТ «Облпаливо». Достеменно відомо, що майно збанкрутілого підприємства (йдеться про 10 паливних складів у 6 районах області), які експерти оцінювали у 8,05 млн грн, у лютому 2013 року придбало ТОВ «Укрбудіндустрія» за 697,8 тис. грн – в 11,5 разів дешевше. Першим засновником та власником «Укрбудіндустрії» був Юрій Турянський. Нині це підприємство перебуває у стані припинення підприємницької діяльності», – повідомляє ZAXID.NET.

Пізніше видання оприлюднило схему, за якою Турянський попросив в уряду 7,7 млн грн, щоб погасити борги по зарплаті та енергопостачанню двох підприємств вугільної галузі Львівської області – ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Львівська вугільна компанія», яке експлуатує Червоноградську центральну збагачувальну фабрику, з якої сам лише за місяць вивіз продукції майже на таку ж суму.

За губернаторства Ірини Сех розглядалася можливість призначення Юрія Турянського на посаду її першого заступника. Одначе тоді цього не сталося, і в крісло зама сів «свободівець» Йосиф Ситник. Сам Турянський дочекався свого зіркового часу у серпні і замінив собою Ірину Ігорівну.

На відміну від своєї попередниці Ірини Сех, яка майже півроку пробула головою ЛОДА без офіційного оформлення на роботу, надавши перевагу мандату народного депутата, Юрій Турянський приніс свою трудову книжку у відділ кадрової роботи та нагород апарату ЛОДА на другий день. Так, у відповіді на запит «Ні корупції!» повідомляється, що «відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 15.08.2014 № 506/0/8-14 «Про тимчасове виконання обов’язків голови Львівської обласної державної адміністрації» Ю.І. Турянський приступив до виконання обов’язків голови обласної державної адміністрації з 15 серпня 2014 року».

В апараті ЛОДА також повідомили, що загальна місячна сума заробітної плати голови ОДА Турянського становить 5 754 грн. та складається з посадового окладу – 5 644 грн. та надбавки за ранг державного службовця – 110 гривень.

Варто нагадати, що таку саму ставку мав екс-губернатор Олег Сало, проте на руки отримував понад 23 тисячі гривень. Фактично його зарплата була найвищою серед усіх чільників регіону і складалася з посадового окладу – 5 644 гривнi, до яких додавалися: оклад за спецiальним званням -- 140 гривень, надбавка за вислугу рокiв – 2 313 гривень, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень – 1 128 гривень та надбавка за виконання особливо важливих завдань – 8 097 гривень. При чому, розмір зарплати, яку отримував Сало, явно не задовольняв усі потреби екс-губернатора, оскільки багато місяців після свого звільнення, а саме у серпні, Олег Сало звернувся до Львівської облдержадміністрації з проханням виплатити йому ще й одноразову грошову допомогу при звільненні.

Тепер щодо авто, на якому виявив бажання їздити новий очільник області Юрій Турянський. Йдеться про легковий автомобіль марки Mersedes-Bеnz, 2004 року, реєстраційний номер ВС 1000 СХ.  Як уже писав «Ні корупції!», згідно з розпорядженням № 1/0/9-14 «Про передачу та продаж легкових автомобілів» за підписом Ірини Сех департамент інформаційних технологій та господарського обслуговування ЛОДА повинен був передати низку легкових автомобілів на баланс апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації, відповідно до вимог чинного законодавства. У переліку вказувалося, що легковий автомобіль марки Mersedes-Bеnz, 2004 року, реєстраційний номер ВС 1000 СХ, планувалося передати Державному архіву Львівської області (тодішня губернатор Сех надала перевагу пересуванню на автомобілі більш демократичнішому - Skoda-Super B, 2005 року випуску - авт.). Виходить, Юрій Турянський поредагував розпорядження своєї попередниці і повернув престижне авто собі.

Не зважаючи на те, що Юрій Турянський одразу заніс свою трудову книжку до відділу кадрів ЛОДА, опубліковувати на офіційному сайті ОДА він її не поспішав. Будемо вважати це збігом обставин, але вона там з’явилася лише після того, як «Ні корупції!» надіслав офіційний запит з проханням надати копію декларації про доходи та майно нового керівника області за минулий рік.

Згідно з документом, загальна сума сукупного доходу Турянського складає 245 025,98 гривень, з яких 20 337, 00 гривень – зарплата. Члени його родини заробили 1753715, 00 гривень, і це все дохід від провадження підприємницької та незалежної діяльності. А ще у декларанта є багато автомобілів, чотири з яких – вантажні.

Як повідомило джерело ZN.UA в Адміністрації Президента, т.в.о. голови обладміністрації Юрій Турянський буде обіймати цю посаду до виборів Верховної Ради або до формування коаліції в новому парламенті. За інформацією джерела, найбільш вірогідним кандидатом на посаду голови Львівської облдержадміністрації є Ігор Гринів - заступник глави АП, який є куратором питань внутрішньої політики і проведення виборів.

Керівник апарату ЛОДА М.Трещов повідомив «Ні корупції!», що вартість виготовлення таблички з іменем тимчасово виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації, що розміщується на дверях робочого кабінету останнього складає 60,00 гривень. Так що, в принципі, у фінансовому плані заміна керівників області не така вже й затратна, принаймні, для дверей кабінету.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»