Рідні бійців батальйону «Черкаси»: «Наші діти не зрадники»

Черкаси бат 1

Батьки бійців батальйону територіальної оборони «Черкаси» б’ють на сполох.

З відносно спокійного Котовська під Одесою підрозділ передислокували у Донецьку область.

Без важкої військової техніки, вони приречені на вірні смерть, кажуть батьки хлопців з батальйону.

Рідні хвилюються, що через відмову виконати наказ вищого командування їхніх синів та чоловіків судитимуть.

«Як можна посилати людей, необізнаних з воєнними спеціальностями, як їх можна посилати на передову?  Ну що так багато людей, що їх можна посилати на передовуЮ як тих щурів!» - обурений Іван Мусієнко батько бійця батальйону тероборони ЗСУ «Черкаси».

Бійці батальйону територіальної оборони Збройних сил України «Черкаси» були мобілізовані наприкінці березня. Служили під Одесою.

Черкащанка Анна, дружина бійця «Черкаси» каже, що п’ять місяців не бачила чоловіка. Остання звістка про передислокацію приголомшила: «Я передзвонила йому. Він каже, що їх справді хочуть кинути на передову».

Анна - дружина біця батальйону "Черкаси"

Анна - дружина біця батальйону "Черкаси"

Її чоловік Сергій, боєць батальйону, повідомив: « У нас нема танків, тяжкої техніки. Якби нам хоч з цим допомогли. Ми все розуміємо, згідні їхати куди направлять, але хай би в нас була якась важка техніка».

В обласномувійськовому комісаріаті кажуть, що батальйон відтепер – у підпорядкуванні командування АТО.

Щодо неукомплектованості – батальйон тероборони «Черкаси» - це військова частина, яка існує на штатах, затверджених Генштабом, кажуть у військкоматі області.

Ігор Яшкін, заступник черкаського обласного військового комісара повідомив, що батальйон забезпечений майном озброєнням і технікою, відповідно до штату, затвердженого начальником генштабу на 100 відсотків. «А якщо у них нема танків та БТРів, то вони не передбачені штатами,» - каже пан Яшкін.

Попри це, вчора у сюжеті телеканалу "Україна" оприлюднили інформацію про те, що бійці батальйону написали рапорти про відмову виконувати накази командування.

Ігор Яшкін - заступник черкаського обласного військового комісара

Ігор Яшкін - заступник черкаського обласного військового комісара

У телефонних розмовах бійці повідомили, що, як зрозуміли, мали би лише з самими автоматами йти у бій поперед танків таким собі живим щитом.

Начальник відділу Черкаського облвійськкомату Олег Веретільник пояснює, що підрозділ перебуває у складі збройних сил України.

На даний час він виконує наказ з охорони бригад, до яких він призначений.

В коментарі «Українській правді» прес-секретар АТО Олексій Дмитрашківський назвав бійців батальйону боягузами.

Він переконаний, що військовослужбовці "Черкас" виявилися морально неготовими до бойових дій і за це повинен відповідати військовий комісар, який формував батальйон.

За словами Дмитрашківського, звернувшись до преси, бійці порушили закон і розповсюдили військову таємницю, зокрема – про місце свого перебування, місце призначення та наявну військову техніку.

"Вони порушили всі вимоги статуту", – сказав речник АТО.

Дмитрашківський також пояснив, що людей поки не встигли забезпечити військовою технікою, оскільки вони лише прибули на місце розташування.

Також він стверджує, що наразі оголошене перемир’я, тому рішення про відправлення батальйону на передову не було.

"Мова йде про припинення вогню. Мови про наступ вестися не могло", – сказав він.

Також речник АТО запевнив, що рапорт написали не понад 400 бійців, як про це повідомляють ЗМІ, а лише одна рота.

"Дві інші роти залишаються і готові нести службу", – додав Дмитрашківський.

Пан Дмитрашківський повідомив, що тими, хто не виконав наказу, займається прокуратура.

«Сьогодні спілкувався з обласним військовим комісаром, Євгеном Курбетом, який знаходиться у батальйоні. Він надав інформацію про те, що особовий склад готовий до виконання завдань, поставлених вищим командуванням. Ніяких проблем щодо ухилення чи невиконання завдань нема», - спростовує інформацію штабу АТО заступник черкаського обласного військового комісара Ігор Яшкін.

«Наші діти не смертники і не злочинці. Вони патріоти і готові захищати Україну. Але ж не голими руками», - переконує батько бійця з «Черкас» Іван Мусієнко.

Як повідомляв "Ні корупції!" в середу, майже весь особовий склад батальйону «Черкаси» написав рапорти про відмову виконувати бойове завдання і висуватися на передову.

Військові, які зараз стоять під Волновахою Донецької області, повідомили, що їм наказали відправитися на блокпост під Донецьком відбивати атаки ворожої артилерії та бронетехніки, озброївши лише стрілецькою зброєю та надавши старі автобуси і вантажівки.

За даними телеканалу Україна,  про відмову повідомили понад 400 військових. За їх словами, у наявності батальйону є лише один БТР, кілька зеніток та РПГ.

Вони наполягають, що не відмовляються служити, але просять надати їм для цього відповідне озброєння.

«Або (ставити перед нами) задачі, які ми можемо виконувати з нашим озброєнням, або (надати нам) озброєння для виконання тих задач, які перед нами ставляться», – заявив каналу заступник комбата «Черкас» Володимир Мельник.

Мирослава Станкевич, для "Ні корупції!"