В інтернет-виданнях різко зросла кількість політичної джинси — моніторинг ІМІ

Фото vkurse.ua

Фото vkurse.ua

Рівень політичної джинси в інтернет-ЗМІ різко зріс, в порівнянні з попереднім місяцем. Такими є дані моніторингу джинси та неналежного маркування у серпні, який проводить Інституту масової інформації.

Зокрема, за тиждень моніторингу усіх новин чотирьох інтернет-видань експерти ІМІ виявили 57 публікацій з ознаками замовлення, тоді як у липні — 37. При цьому 80% з цих публікацій — політична джинса, і лише 20% — комерційна.

«Рівень політичної джинси свідчить про початок передвиборчої кампанії не лише де-юре, але і де-факто. Мобілізувалися як “старі” джинсовики — Сергій Тігіпко, Петро Симоненко, “Батьківщина” Наталія Королевська, Олег Ляшко, так і “новенькі” — Ольга Богомолець, Партія розвитку України та інші», — прокоментувала результати експертка ІМІ Олена Голуб. За словами експертки, поки що складно назвати явного лідера по розміщенню замовних матеріалів, оскільки передвиборча кампанія лише стартувала.

У друкованих виданнях рівень джинси поки залишається на рівні попереднього місяця — 2% від загальної кількості публікацій.

У серпні  експерти проаналізували 347 публікацій у 6 загальнонаціональних друкованих виданнях, що вийшли в період з 18 по 24 серпня, та всі новини 4-х інтернет-видань, що вийшли за цей тиждень.

Проект з моніторингу джинси та неналежного маркування проводить Інститут масової інформації у шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Газета по-українськи», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет – виданнях (Лига.net, Обозреватель, УНІАН і LB.ua). Проект реалізується за підтримки Інтерньюз Нетворк.