В Донецькій області тільки 5 комісій почали готуватися до виборів

Фото: Сегодня

Фото: Сегодня

Тільки п'ять окружних виборчих комісій на звільнених від бойовиків територіях Донецької області змогли провести свої засідання, але й на них не вдалося зібрати кворум.

 Про це повідомляє "Остров" з посиланням на прес-службу Донецької облорганізації Комітету виборців України. 

Окружні виборчі комісії з виборів народних депутатів України на позачергових парламентських виборах були створені 5 вересня.

Згідно з українським законодавством, перше засідання виборчої комісії має бути скликане не пізніше, ніж "на третій день після її створення". Таким чином, засідання ОВК повинні були пройти 8 вересня.

"Ми промоніторили сім ОВК, які розташовані на не окупованих територіях. Дві з них взагалі не змогли зібратися й провести засідання. П'ять провели засідання, їх члени прийняли присягу, але на них не було кворуму", - сказали в прес-службі.

Що стосується інших округів, які перебувають в окупованих містах і районах, то в КВУ немає даних про проведення засідань ОВК.

"Можливо, вони збиралися підпільно, як це було на президентських виборах. Це окуповані території й ми не можемо ризикувати своїми спостерігачами. Очевидно, що робота там не ведеться фактично", - сказали в прес-службі.

Як відомо, у Донецькій області усього 21 округ.