Освітяни Білої Церкви переплатили за дитячі харчі попри рішення суду

Фото: ternopilinfo.com

Фото: ternopilinfo.com

Суд встановив нікчемність договорів, укладених управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради з ФОП Пащенко О.М. на суму 691 тис грн.

Про це свідчить постанова Вінницького міського суду Вінницької області від 21 серпня, пишуть «Наші гроші».

Відповідні договори були підписані 5 вересня 2013 року на постачання фруктових та овочевих соків і консервованих овочів для дошкільних навчальних закладів м. Біла Церква.

Усього в торгах намагалось взяти участь п’ятеро учасників. Однак до оцінки на кожному тендері замовник допустив тільки двох: ФОП «Пащенко О.М.» і «Конопляна С.О.»; ФОП «Пащенко О.М.» і ФОП «Мальована Н.С.». Переможцем закупівель було визнано ФОП «Пащенко О.М.».

Відомо, що найдешевші пропозиції подало ТОВ «Вінпродтрейд», різниця з цінами переможця по всіх закупівлях склала. Але замовник відхилив пропозиції «Вінпродтрейд» з підстав невідповідності умовам документації конкурсних торгів. Зокрема вказано, в санітарних паспортах на автомобілі зазначені одні водії, які не числяться в штаті працівників підприємства, а медичні книжки на інших водіїв, також копії аналогічних договорів не відповідають вимогам документації конкурсних торгів.

Рішення про акцепт пропозицій підприємця Олександри Пащенко опубліковане у ВДЗ 29 серпня, а договір підписано вже 5 вересня. Тоді як, за чинним на той час законом про держзакупівлі, з метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір не може бути укладеним раніше ніж через 14 днів з дати публікації повідомлення про акцепт у Віснику держзакупівель.

Вінницький міський суд Вінницької області визнав неправомірним відхилення пропозицій ТОВ «Вінпродтрейд», скасував рішення управління освіти і науки Білоцерківської міської ради про визнання ФОП «Пащенко О.М.» переможцем закупівель. В частині позовних вимог було відмовлено. Зокрема позивач вимагав визнання його переможцем тендеру, а це можливо тільки в разі проведення повторних торгів.

У березні 2014 року Вінницький апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Вінницького міського суду про закриття провадження в частині позовних вимог і і справу передано для продовження розгляду. Позивач змінив позовні вимоги і став вимагати визнання договорів нікчемними.

Як повідомили «Нашим Грошам» представники ТОВ «Вінпродтрейд», незважаючи на постанову суду від листопада 2013 року, замовник все одно перерахував ФОП «Пащенко О.М.» бюджетні гроші у повному розмірі – 691 тис грн. Також у лютому 2014 року Держфінінспеція визнала, що дані тендери були проведені з порушеннями з вини посадових осіб комітету з конкурсних торгів. Однак розмір збитків фінінспектори встановити не змогли.

З даними ВДЗ, у 2014 році аналогічні закупівлі управління освіти і науки Білоцерківської міської ради ще не проводилися.