Оприлюднено текст домовленостей у Мінську

мінськУ парламентській газеті "Голос України" оприлюднено протокол домовленостей, який було підписано за результатами переговорів Україна-ОБСЄ-РФ 5 вересня в Мінську.

Зокрема, в документі йдеться про припинення вогню, моніторингу припинення застосування зброї, децентралізацію влади, звільнення заручників, прийняття закону про недопущення переслідування осіб, які брали участь у подіях на Донбасі, повідомляє INSIDER.

"За результатами розгляду й обговорення пропозицій, унесених учасниками консультацій у Мінську 1 вересня 2014 року, йдеться в ньому, тристороння контактна група у складі представників України, Російської Федерації та ОБСЄ дійшла згоди щодо необхідності здійснення таких кроків:

 1. Забезпечити негайне двостороннє припинення застосування зброї.
 2. Забезпечити моніторинг і верифікацію з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї.
 3. Провести децентралізацію влади, у т.ч. шляхом прийняття Закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (Закон про особливий статус).
 4. Забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні і верифікацію з боку ОБСЄ зі створення зони безпеки в прикордонних районах України і РФ.
 5. Невідкладно звільнити всіх заручників і осіб, що їх незаконно утримують.
 6. Прийняти закон про недопущення переслідування і покарання осіб у зв’язку з подіями, які мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей України.
 7. Продовжити інклюзивний загальнонаціональний діалог.
 8. Вжити заходів із поліпшення гуманітарної ситуації на Донбасі.
 9. Забезпечити проведення дострокових місцевих виборів відповідно до Закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (Закон про особливий статус)
 10. Вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців з території України.
 11. Прийняти програму економічного відродження Донбасу і відновлення життєдіяльності регіону.
 12. Надати гарантії особистої безпеки для учасників консультацій".

Документ підписано учасниками тристоронньої контактної групи: послом Хайді Тальявіні, другим президентом України Леонідом Кучмою та послом РФ в Україні Михайлом Зурабовим.

Як повідомляв INSIDER, 5 вересня у Мінську відбулися переговори за участю представників України, ОБСЄ, РФ і бойовиків "ДНР" та "ЛНР". Результатом зустрічі стало підписання документа, який передбачав припинення вогню на Донбасі.

документ