Частину бійців Нацгвардії відрядили в зону АТО без документів

Фото trust.ua

Фото trust.ua

Частину бійців 1-го резервного батальйону оперативного призначення Нацгвардії відрядили до зони АТО без офіційного призначення та будь-яких документів.

Про це у коментарі Тиждень.ua розповів боєць батальйону Юрій Фартушний, повідомляє «Тиждень».

«12 серпня гвардійці отримали зброю, сіли в автобуси і відбули в зону АТО, коли постало питання довідок, тобто за місцем вимоги або на роботу людям потрібно, то виявилось, що частина гвардійців, які перебували в зоні АТО не мають таких документів, бо їх просто немає в наказі по цій військовій частині (в/ч). Жодна особа в батальйоні не має примірника контракту, не має позначки будь-якої у військовому квитку про те, що він приписаний до в/ч, що він отримав зброю номер такий-то. Ні посвідчення гвардійця, нічого», – сказав Фартушний.

Окрім того, за його словами, у Нацгвардії є фіктивні накази, згідно з якими бійців приписали до військової частини лише з 1 вересня.

«Більш того, коли ми прибули 13 серпня до зони АТО, то виявилося, що нас не було навіть у списках військової частини, адже як мені відомо сьогодні, нас зарахували лише з 1 вересня. Очевидно, що ніякий рапорт, ніяку заяву і ніякий контракт 1 вересня я не міг писати за визначенням, адже я у Києві не перебував тоді», – додав Нацгвардієць.

«Періодично маємо ситуації: людина їде у відпустку, а її затримують десь під Ізюмом, бо не має жодних документів підтвердження і є у військовому однострої. Очевидно правильно роблять, бо немає документів, які б підтвердили, що це боєць Нацгвардії», – додав Фартушний.

Нагадаємо, у липні повідомили, що бійцям Нацгвардії, які повернулися із зони АТО раптово урізали зарплати.