Активісти вважають, що головний антикорупційний закон блокує Турчинов

Фото: dosye.com.ua

Фото: dosye.com.ua

Ще 4 вересня  Президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект «Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції», що утворює Національне антикорупційне бюро. Минув тиждень, але законопроект досі не зареєстрований, попри те, що формальних причин для цього немає.

Про це йдеться у відкритому зверненні громадських організацій до спікера Олександра Турчинова з вимогою зареєструвати документ.

«Вимагаємо від спікера Верховної Ради Олександра Турчинова зареєструвати законопроект до кінця поточного тижня та винести його на голосування в перший сесійний день парламенту», - говориться у зверненні.

В громадських організаціях впевнені, що реєстрація законопроекту блокується політиками навмисно і створення Бюро зробили заручником політичних торгів напередодні дочасних виборів до парламенту.

«У разі голосування за проект закону нинішнім складом Верховної Ради створення Антикорупційного бюро можливе вже до кінця цього року.

Та вочевидь, ані чинній владі, ані майбутньому складу парламенту прийняття цього законопроекту не потрібно, адже корумпованим чиновникам не вигідне антикорупційне бюро, що очищатиме їхні «авгієві стайні» від хабарників, злочинців та крадіїв.

Без дієвого та незалежного Бюро заяви та звіти політиків про боротьбу з високопосадовою корупцією є нічим іншим, ніж профанацією та передвиборчої полемікою», - йдеться у зверненні.

Громадські активісти вважають, що без створення Бюро не розпочнеться, а закінчиться антикорупційна реформа, широко анонсована президентом Петром Порошенко та Урядом Арсенія Яценюка.

Вони звернулися до представників усіх прогресивних демократичних сил докласти усіх зусиль – як у стінах парламенту, так і поза ними, аби законопроект був зареєстрований та винесений на голосування наступного сесійного тижня.

Звернення підтримали: Ініціатива «Реанімаційний пакет реформ», Центр протидії корупції, Transperency International Україна.

Як повідомляв «Ні корупції!», 8 вересня була презентована концепція та робота Національного Антикорупційного Бюро.

Нагадаємо, 22 серпня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив проект Закону «Про Національне антикорупційне бюро України».

Проект закону про створення такого бюро був розроблений спільно Мінюстом та експертами “Реанімаційного пакету реформ”, схвалений Урядом і після доопрацювання в АП внесений Президентом на розгляд Ради як невідкладний.