Від Порошенка вимагають пояснень щодо заяв Луценка відносно «спеціальних зон»

Фото: ru.wikipedia.org

Фото: ru.wikipedia.org

Президент Петро Порошенко має пояснити провокативні заяви голови своєї партії Юрія Луценка.

Про це сьогодні на брифінгу за результатами екстреного засідання Президії Політради партії "Батьківщина" заявили народні депутати Сергій Соболєв, Григорій Немиря, Андрій Сенченко та Борис Тарасюк, повідомляє прес-служба «Батьківщини».

Сергій Соболєв озвучив заяву Президії Політичної ради партії "Батьківщина", у якій зазначається, що вчора в ефірі одного з українських телеканалів голова президентської партії "Блок Петра Порошенка" заявив, зокрема, що в результаті підписаного у Мінську перемир’я окремим районам Луганської та Донецької областей буде створена "спеціальна зона" та вони будуть "ізольовані" інженерними спорудами від іншої території України.

Член Політради "Батьківщини", народний депутат Григорій Немиря обурився вживанням терміну "лугандон", який дозволив собі радник президента у прямому ефірі.

"Чи означає це, що Луценко ділить громадян України на дві категорії: "лугандон" і "не лугандон"? Чи означає це, що наші земляки, громадяни України, які живуть на Донбасі, відтепер головою президентської партії "Блок Петра Порошенка" зневажаються як громадяни? Чи означає це, що спеціальна зона "лугандон" - це рішення, яке поділяється і президентом Петром Порошенком?", - запитав Немиря.

Він підкреслив, що йдеться не про територію, а про громадян України, які мають бути захищені, незалежно від того, де вони проживають.

"Я вимагаю від Юрія Луценка вибачитися перед тими, кого він назвав "лугандонами", а якщо це не зробить Луценко, це має зробити президент Порошенко", - заявив Григорій Немиря.

У свою чергу член Президії Політради "Батьківщини", народний депутат Борис Тарасюк заявив про можливі правові наслідки висловлювань радника президента Луценка: "Очевидно йдеться про зміну території, тоді потрібен всеукраїнський референдум".

"Якщо мова йде про спеціальний статус так званої спеціальної зони, то це вимагає пояснення, і Конституція вимагає у такому разі прийняття спеціального закону", - пояснив Тарасюк.

Окрім того, він звернув увагу на той факт, що Луценко вжив термін "демаркація", що означає визначення на території суміжних держав лінії проходження кордону.

Борис Тарасюк заявив, що "це дуже небезпечні слова, які лунають з вуст радника президента, і вони потребують пояснення з боку президента".