У компанії, пов’язаної з людьми Януковича, забрали ліцензії на надрокористування

Фото: ЗН

Фото: ЗН

Міністерство екології та природних ресурсів анулювало раніше видані 17 спеціальних дозволів на користування надрами компанії "Голден Деррік", пов'язаної з "сім'єю" екс-президента Віктора Януковича, який втік до Росії.

Про це на брифінгу повідомив глава Мінекології Андрій Мохник, передає "УНІАН".

"Анульовано 17 ліцензій "Голден Деррік", яку пов'язують зі Ставицьким (екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким), що входить до оточення Януковича", - сказав Мохник.

При цьому він повідомив, що анульовані ліцензії для "Голден Деррік" планується виставити на відкриті аукціони для продажу іншим компаніям, які мають намір займатися видобутком корисних копалин.

Як відомо, наприкінці березня генеральна прокуратура позбавила компанію "Голден Деррік" шести спеціальних дозволів на розробку нафтогазових родовищ.

Проведена Генпрокуратурою перевірка встановила, що в 2011-2012 роках Державна служба геології та надр без проведення аукціонів видала "Голден Деррік" 48 спецдозволів на розробку і видобуток нафтогазових родовищ у Дніпропетровській, Полтавській, Сумській і Харківській областях.

Згідно з перевіркою, 26 рішень прийнято за відсутності передбачених законом документів.

Ще по 16 ділянках, наданих у користування компанії, протягом двох років не сплачено до бюджету понад 5 млн грн за геологічну інформацію, яка необхідна для використання корисних копалин.

Нагадаємо, колишній міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький оголошений у розшук в рамках розслідування діяльності скандального бізнесмена, голови холдингу СЕПЕК Сергія Курченка.

Як відомо, 21 березня слідчі Генпрокуратури вилучили у квартирі Ставицького близько 50 кг золота й 5 млн доларів.