Слідчі вивчають, як планувалися і проводилися операції в Іловайську, – Лисенко

Фото: ТСН

Фото: ТСН

Розслідування обставин загибелі і захоплення в полон бійців добровольчих батальйонів Збройних сил України біля Іловайська здійснює військова прокуратура.

Про це повідомив спікер Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко, пише Інтерфакс-Україна.

«Проводиться досудове слідство в рамках кримінального провадження щодо ч. 3 ст. 425 Кримінального Кодексу України «Недбале ставлення до військової служби, що спричинило значну шкоду чи тяжкі наслідки, скоєні в умовах воєнного стану чи бойової обстановки», – розповів він на брифінгу у вівторок.

А. Лисенко зазначив, що слідчі вивчають, як планувалися і проводилися операції в Іловайську.

«Призначена військово-тактична експертиза, що дасть відповіді щодо правомірності ухвалення рішень командним складом сил АТО і ступеня їхньої відповідальності», – наголосив він.

Як повідомлялося, наприкінці серпня в Іловайську кілька сотень бійців сил АТО потрапили в оточення бойовиків і російських військовослужбовців. Обстріл і взяття в полон українських військовослужбовців і бійців добровольчих батальйонів тривали понад тиждень. Керівництво Міноборони заявило про навмисне засекречування всієї інформації щодо ситуації в Іловайську, пообіцявши оприлюднити пізніше.

У парламенті на закритому засіданні 4 вересня була створена тимчасова слідча комісія з розслідування обставин загибелі та захоплення в полон бійців сил АТО.