Підписання протоколу в Мінську не означає легітимізацію «ЛНР» і «ДНР», – Перебийніс

Фото liga.net

Фото liga.net

Підписання протоколу в Мінську 5 вересня не означає легітимізації терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР».

 

Про це повідомив на брифінгу у вівторок директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

«Важливим політичним аспектом є те, що зазначені домовленості досягнуті на принципах поваги до суверенітету і територіальної цілісності України», – підкреслив він.

«У протоколі не згадуються так звані «ЛНР» і «ДНР». Громадяни Захарченко і Булатецький підписали протокол без зазначення своїх позицій, тому факт підписання цього протоколу жодним чином не означає легітимізацію цих незаконних угруповань», – сказав він.

Євген Перебийніс підкреслив, що Росія є стороною-підписантом досягнутих домовленостей, «що покладає на неї пряму відповідальність за дотримання мінських домовленостей». Представник МЗС зазначив, що підписаний в Мінську протокол базується на положеннях мирного плану президента України Петра Порошенка і враховує ключові пріоритети України у врегулюванні кризи на Донбасі.

«Першочерговою метою досягнутих домовленостей є негайне припинення кровопролиття і створення умов для врегулювання ситуації на Донбасі. Нині розробляється дорожня карта, яка буде містити практичні кроки щодо виконання кожного пункту протоколу», – сказав він.

Євген Перебийніс зазначив, що крім двостороннього припинення вогню і звільнення заручників як першочергових кроків, логіка подальшої реалізації домовленостей буде полягати в забезпеченні ефективного контролю над українсько-російським кордоном, виведенні регулярних російських військ, військової техніки та бойовиків з території України, а також зняття терористами перешкод для доступу гуманітарних вантажів на тимчасово підконтрольній їм території